Yerel seçimler nedeniyle sekteye uğrayan 2024 yılı yağlı pehlivan güreşleri Manavgat’ta start aldı. Er meydanındaki kıran kırana mücadeleler bu hafta sonu Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde sürecek. 

Antalya'da kira ücretleri! Konutlardaki yüzde 25 sınırı kalkıyor mu? Antalya'da kira ücretleri! Konutlardaki yüzde 25 sınırı kalkıyor mu?

2’NCİ GAZİPAŞA YAĞLI GÜREŞLERİ 18 MAYIS CUMARTESİ YAPILACAK

Gazipaşa Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl ilk  kez düzenlenen Geleneksel Gazipaşa Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin 2’ncisi 18 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Koru Sahilde yapılacak 2’nci Gazipaşa Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde altın kemerli başpehlivanlar başta olmak üzere yaklaşık 600 pehlivan er meydanına çıkacak.

BALABAN, OKULU, YEŞİL VE ONLARCA BAŞPEHLİVAN GAZİPAŞA ÇAYIRINDA

Gazipaşa Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Gazipaşa Yağlı Pehlivan Güreşleri, 18 Mayıs Cumartesi Günü saat 10.00’da Koru Sahil Halk Büfe yanında bulunan alanda başlayacak. Tüm gün boyunca devam edecek yağlı güreşlerde Türkiye’nin altın kemerli ünlü başpehlivanları İsmail Balaban, Yusuf Can Zeybek, Mustafa Taş, Osman Aynur, Mehmet Yeşil Yeşil, Fatih Atlı ve Orhan Okulu başta olmak üzere 45 başpehlivan er meydanında kol bağlayacak.

BAŞKAN YILMAZ’DAN GÜREŞE DAVET

Gazipaşa Yağlı Güreşleri’nde çok güzel müsabakalara ev sahipliği yapılacağını belirten Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz “Ata sporlarımızı ve geleneklerimizi Gazipaşa’mızda yaşatmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da çok güzel müsabakalara ev sahipliği yapacağız. Geleneksel hale getirdiğimiz yağlı güreşlerimizi bundan sonraki yıllarda da düzenlemeye devam edeceğiz.  Tüm güreş severlerimizi 18 Mayıs Cumartesi günü Koru Sahil Halk Büfe yanında düzenleyeceğimiz 2’nci Gazipaşa Yağlı Pehlivan sGüreşleri’ne davet ediyorum” dedi.


 

Muhabir: CAN TAHSİN ÖNALP