17 Nisan altın fiyatları ne oldu? Gram altındaki yükseliş durmuyor 17 Nisan altın fiyatları ne oldu? Gram altındaki yükseliş durmuyor

Zincir marketlerdeki fiyatlar tükecileri çarptı! Ramazan öncesi şok fiyatlar...Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde Antalya’da zincir marketlerdeki ürün fiyatları tüketicileri adeta çarptı. Ürün fiyatları karşısında zincir marketlerden uzaklaşan Antalyalılar semt pazarlarına yöneldi. Semt pazarlarından daha ekonomik fiyatlara ürün satın alabilen Antalyalılar, zincir marketlerde indirimli ürün kampanyalarının aldatmacan öteye geçmediğini savundu. Semt pazarlarında kilogram fiyatı 10 ile 20 lira arasında olan elmanın kilogram fiyatı zincir marketlerde 39 ile 45 lira arasında değişiyor. Semt pazarında 1 kilogram domatesinin fiyatı 15 ile 40 lira arasında fiyat etiketlerine yansırken, söz konusu sebzenin zincir marketlerdeki satış rakamı 34 liradan başlıyor. 

FİYATLAR ATEŞ PAHASI

Antalya’da yaklaşan Ramazan ayı öncesinde zincir marketlerde ürün fiyatlarını sizler için derledik. Semt pazarları ile mahalle bakkallarına oranda temel ihtiyaç ürünlerinde daha pahalı bir satış politikası izleyen zincir marketler, son dönemde fiyatlarıyla dikkat çekmekle kalmıyor aynı zamanda vatandaşları adeta elektrik gibi çarpıyor. Toz şekerin kilogramını 39 lira 90 kuruşa satan bazı zincir marketlerde, küp şeker 42 lira 50 kuruştan raflarda yer alıyor. 2 kilogramlık paketler halinde satılan pirinci ise 129 lira 90 kuruştan satışa sunan zincir marketler, diğer bakliyat ürünlerinde de semt pazarları ile mahalle marketlerine oranla yüksek fiyat çekiyor. 

TEMEL İHTİYAÇ ÜRÜNLERİNDE FİYATLAR CEP YAKIYOR

Semt pazarları ile mahalle marketlerinde kilogramı 20 liraya satılan kabağın zincir marketlerdeki indirimli fiyatı 30 lira olarak etiketlendiriliyor. 1 kilogram salatalığını 49 lira 95 kuruşa satıldığı zincir marketlerde, 1 litre sızman zeytinyağı ise 439 lira 90 kuruşa alıcı bekliyor. 5 litre ayçiçek yağının 22 lira 90 kuruşa satışa sunulduğu zincir marketlerde şarküteri ürünlerinin ise yanına dahi yaklaşılmıyor. 800 gram siyah zeytinin 345 liradan satıldığı zincir marketlerde beyaz peynirin kilogram fiyatı ise 180 ile 300 lira arasında değişiyor. 

Muhabir: BÜLENT ÖNER