Antalya'da yaşayan Ispartalı hemşeriler, Ali Erdal başkanlığında "Antalya’daki Ispartalılar Derneği" adında yeni bir dernek kurdu. Derneğin tanıtım töreni Cam Piramit AKM'de gerçekleşti.

TÜM HEMŞEHRİLERİN SORUNLARI BURADA ÇÖZÜLECEK

Törende konuşan dernek başkanı Ali Erdal, Antalya'daki Ispartalılar Platformu olarak 4 yıllık çalışmalarının tüzel kişiliğe dönüşerek dernek çatısı altında toplandıklarını ifade etti. Erdal, bu süreçte derneğe tüm Ispartalılardan destek beklediklerini belirterek, derneğin hiçbir Ispartalıyı ayırmadan tüm hemşerilerin sorunlarıyla ilgilenen ve Isparta'yı tanıtan faaliyetlerde bulunacağını söyledi.

ISPARTA’YI TANITACAKLAR

Dernek, Antalya'da yaşayan Ispartalıların hemşerilik duygularını pekiştirmeyi, dayanışmayı ve kaynaşmayı artırmayı, Isparta kültürünü ve geleneklerini yaşatmayı, Ispartalıların sorunlarına çözüm bulmayı ve Isparta'yı Antalya'da ve Türkiye'de tanıtmayı amaçlıyor.

BAĞLARI GÜÇLENDİRMEYİ HEDEFLİYOR

Antalya’daki Ispartalılar Derneği, Ispartalı hemşeriler arasında bir aidiyet duygusu oluşturmayı ve hemşerilik bağlarını güçlendirmeyi hedefliyor. Dernek, çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetler düzenleyerek Ispartalıların bir araya gelmesine ve kaynaşmasına katkıda bulunmayı planlıyor.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ