9 Nisan altın fiyatları ne oldu? Gram altında rekor yükseliş sürüyor... 9 Nisan altın fiyatları ne oldu? Gram altında rekor yükseliş sürüyor...

Ramazan ayında sofrasına yüksek fiyatı nedeniyle kırmızı et koymakta zorlanan vatandaş Antalya'da tavuk etine yöneldi. Ramazan ayı boyunca kırmızı ete zam gelmese de yüksek fiyatı nedeniyle tercih edilen tavuk etine ise 3 kez zam zam geldiği ortaya çıktı.  

KIRMIZI ET FİYATLARI YERİNDE SAYIYOR

Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, Ramazan ayının ilk gününde olduğu gibi bugünde kırmızı et fiyatlarında bir değişikliğin olmadığını ifade etti. Dana kuşbaşının kilogram fiyatının 560 lira olduğunu ifade eden Yardımcı, dana kıymanın kilogram fiyatının ise 540 lira olduğunu açıkladı. Kırmızı ete bayram öncesinde de zam gelmeyeceğini açıklayan Yardımcı açıklamalarında. “Antalya’da Ramazan ayının ilk gününden bu yana kırmızı ete zam yapılmadı. Bayram öncesinde de zam yapılmayacağı yönünde duyumlar alıyoruz. Dana kuşbaşının kilogram fiyatı 560, kıymanın kilogram fiyatı ise 540 liradan satışa sunuluyor” cümlelerine yer verdi. 

TAVUK ÜRÜNLERİNE ÜST ÜSTE ZAM GELDİ

Antalya’da tavuk eti ürünlerine Ramazan ayının başladığı günden bu yana üst üste 3 kez zam yapıldığına dikkat çeken Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Ramazan ayının başladığı ilk günden bu yana tavuk eti ürünlerine 3 kez zam yapıldı. Tavuk eti ürünlerinde fiyat aralığı 180 ile 200 lira arasında. Bazı tavuk eti ürünlerinin kilogram fiyatı ise 280 liraya kadar çıkıyor.”

Tavuk Eti Kasap

VATANDAŞIN ALIM GÜCÜ VAR(!)

Antalya’da kırmızı et satışının oldukça iyi olduğunun altını çizen Antalya Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, satışlardan memnun olduklarını ifade etti. Yardımcı konuya ilişkin açıklamasında, “Antalya’da kırmızı et satışında sorun yok. Esnafımız satışlardan dolayı oldukça mutlu. Ramazan ayının başlamasından bu yana kırmızı ete zam yapılmaması da satışların artmasına neden oldu. Ette fiyatlar günümüz koşullarına göre uygun” ifadelerini kullandı. 

Kırmızı Et Reyonu 1

Muhabir: BÜLENT ÖNER