Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan ve bünyesinde pek çok tür hayvanı barındıran doğal yaşam parkında dünyaya yeni gelen yavru aslanlar ziyaretçilerin yeni gözdesi oldu. Ziyaretçiler, yavru aslanlara isim önerisi ise "Icardi, Mertens, Ziyech" oldu. Yavru aslanların isimleri yakın zamanda anketler ile belli olacak.

ANTALYA DOĞAL YAŞAM PARKI 

Antalya'nın Manavgat ilçesinde bulunan ve bünyesinde barındırdığı 28 aslanın yanı sıra kaplan, kurt, ayı, maymun, denizaslanı, sürüngenler, kuşlar ve foklar ile turistlerin ve Antalyalıların dikkatini çeken yaşam parkında bahar aylarının gelmesiyle yavru sevinci yaşanıyor. 

YAVRU ASLANLARI GÖRMEK İÇİN GELİYORLAR 

Doğal yaşam parkında daha önce bir batında 6 yavrusu olan "Sultan" adlı aslan bu yıl da üç yavru dünyaya getirdi. Bir süre veterinerlerin gözetiminde kalan yavrular, hastalık riski ortadan kalkınca ziyaretçilerle buluştu. Ziyaretçiler aslan yavrularını görmek için adeta akın etti. 

TESİSİN MASKOTU HALİNE GELDİLER

Yaşam parkının yeni üyesi aslanları görmek isteyen ziyaretçiler, yavruların fotoğrafını çekmek için kafesin etrafından ayrılmıyor. Sevimli hareketleriyle tesisin maskotu haline gelen yavruların, biberonla beslenmeleri de ziyaretçiler için merak konusu oluyor. 

"ICARDİ, MERTENS, ZİYECH"

Aslan bakıcısı İsmail Aydın, yavruların 60 günlük olduğunu söyledi. Yavruların annelerinden yeni ayrıldığını anlatan Aydın, "Sadece yavruları görmek için aslan diyarına gelen ziyaretçilerimiz var. Adeta yaşam parkımızın maskotu oldular. Çok hareketliler. Onların bu sevimli, hareketli halleri ziyaretçilerin hoşuna gidiyor. Ziyaretçiler Icardi, Mertens, Ziyech gibi isim önerilerinde bulunuyor ama isimlerini bir anket ile belirleyeceğiz." dedi.

BİR DİĞER GÖZDE İSE BEBEK MAYMUNLAR

Aslanların yanı sıra henüz 5 günlük olan maymun yavrusu da ziyaretçilerin dikkatini çekiyor. Meyve ile beslenen annesinin kucağından ayrılmayan yavruyu görmek isteyen ziyaretçiler, kafesin etrafında uzun süre vakit geçiriyor. O anlara tanıklık eden ziyaretçilerin ise yüzlerinde tebessümler eksik olmuyor. 

TÜİK açıkladı! Antalya’nın genç nüfusu dibi gördü TÜİK açıkladı! Antalya’nın genç nüfusu dibi gördü


 

Kaynak: AA