Seyir tepesine atılan çöpler profesörü çileden çıkardı Seyir tepesine atılan çöpler profesörü çileden çıkardı

Bodrum Temizlik İşleri ekipleri tarafından rutin temizlik çalışmaları titizlikle sürdürülürken belediye tarafından belirlenen günlerde mahallelerde bahçe atığı, eski eşyalar, plastik-metal- kağıt ve cam atıkları toplanmaya devam ediyor. 'Atık Toplama ve Ayrıştırma Günleri' takvimine göre pazartesi günleri Bodrum, Kumbahçe, Umurça, Eskiçeşme, Yokuşbaşı, İçmeler, Bardakçı, Akçaalan, Karabağ ve Gölköy mahallelerinde; salı günleri Gümbet, Cevat Şakir, Turgutreis, Bahçelievler, Türkbükü, Peksimet mahallelerinde; çarşamba günleri Torba, Cumhuriyet, Gürece, Akyarlar, Gündoğan, Farilya, Küçükbük, Bağla ve İslamhaneleri'nde; perşembe günleri Bitez, Peksimet, Dereköy, Yalıkavak, Geriş, Gümüşlük, Güvercinlik, Koyunbaba mahallelerinde; cuma günleri Müsgebi, Yaka, Kargı, Yahşi, Dirmil, Turgutreis merkezde ve cumartesi günleri ise Konacık, Gaz Deresi, Çırkan, Küdür, Tilkicik'te atıklar toplanıyor. Atıkların 1 gece önce çıkarılması, atık yağların Atık Getirme Merkezi'ne teslim edilmesi gerekiyor.

KENTİN TEMİZ VE BAKIMLI KALABİLMESİ İÇİN ÖNEMLİ

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras,

" Çevre temizliği konusunda vatandaşlarımızın duyarlı olmasını rica ediyoruz. Atık Toplama ve Ayrıştırma Günleri'ne riayet edilmediği takdirde çevre temizliğine için çalışan personelimizin de emekleri boşa gidiyor. Çünkü takvime göre çıkarılmayan atıklar, maalesef toplama günü gelene kadar orada bekliyor. Bu küçük bir detay gibi gözükse de güzel kentimizin temiz ve bakımlı kalabilmesi için önem arz ediyor. Tüm vatandaşlarımızın bu konuda hassasiyetini istiyoruz" dedi.

35 BİN 528 TON ATIK

Atık Toplama ve Ayrıştırma Takvimi kapsamında Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından 01 Ocak - 24 Kasım tarihleri arasında toplam 35 bin 528 ton atık toplandığı belirtildi. Basit tadilatlarda ve bahçe budamalarında sefer başına ücretlendirilen 5 metreküplük 3 adet Çift Kollu Kaldıraçlı (Hidrolikli) Konteyner Kamyon ile atıklarının toplanması için vatandaşların ilgililerden randevu alabileceği belirtilirken, atık toplama günleri ve diğer detaylar ile ilgili bilgi almak isteyenlerin '0 (252) 363 94 00' numaralı Alo Atık Hattı'nı arayabileceği ifade edildi.