Hükümetin ekonomik politikaları sonrası yurtta sizlik artarken, vatandaşlar internet üzerinden hemen her iş ilanını kontrol etmeye devam ediyor.

Artık iş ilanları gazeteler yerine internetten takip eder hale geldikten sonra pek çok belediye yeni ilanlarını internet üzerinden vatandaşlarla paylaşıyor.

Tokat Erbaa Gökal Belediyesi personel alacak. Alım makam şoförü kadrosunda yapılacak. Verilen ilanda adayların en az 5 yıllık B sınıfı ehliyet türüne sahip olması gerektiği bildirildi. En az ilkokul mezunu olan ve şartları sağlayan adaylar 18 Ağustos 2023 tarihine kadar Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden başvurularını yapabilecekler.

Başvuru şartları şu şekilde:

SRC (2) Belgesine sahip olmak

MEB onaylı ilkyardım kurs bitirme sertifikasına sahip olmak

Başvuru tarihi itibariyle Tokat/Erbaa sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak

En az 5 yıllık B sınıfı ehliyet türüne sahip olmak

Kuraya katılmaya hak kazanan adaylar en az 1 gün önceden talep edilen yeterlilik belgelerini kuruma getirmekle yükümlüdür.

Sınav giriş yeri ve saati ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar Gökal Belediyesi internet sitesinden duyurulacaktır. Bu duyuru tebligat niteliği taşıyacak olup; ilgililerin adreslerine ayrıca posta yoluyla bir tebligat yapılmayacaktır.