Antalya’ya yaklaşan Kurban Bayramı öncesi otobüsle seyahat edecek vatandaşlara bagaj sınırlandırılması getirildi. Biletli tek yolcunun bagaj hakkı 30 kilogramken bu oran 15 kilograma düşürüldü. Uygulamaya vatandaşlardan büyük tepki var. 

ON BİNLERCE VATANDAŞ ANTALYA’YA GELİYOR!

Kurban Bayramı'nı tatil köylerinde veya sevdiklerinin yanında geçirmek isteyen on binlerce vatandaş yola koyuldu. Türkiye genelinde Antalya’ya sefer düzenleyen bazı otobüs firmalarının 30 kilogram olan bagaj hakkını 15 kilograma düşürmesi tepkilere neden oldu. 

Otobüs Bagaj 1

BİLET FİYATLARINA ZAMMIN ARDINDAN OTOBÜS FİRMALARI DURMADI!

Kurban Bayramı öncesi otobüs bilet fiyatlarına yapılan büyük zammın ardından bu defada bazı firmalar yolcuların 30 kilogram olan bagaj hakkını 15 kilograma düşürdü. Otobüs firmalarının aldığı bu karar yolcularda tepkilere neden oldu. Gaziantep’ten Kurban Bayramı nedeniyle Antalya’ya gelecek yolculara bagaj hakkı 15 kilogram olarak uygulandı. 

ŞEHİRLERARASI OTOBÜS TERMİNALİNDE YOĞUNLUK

Son dönemde şehirlerarası otobüs bilet fiyatlarında yaşanan artışlara rağmen Antalya Otogarı'nda bayram öncesi yoğunluk devam ediyor. Otobüs firmaları da, artan maliyetlerin etkisiyle bilet fiyatlarını artırdıklarını savunurken, bunun enflasyon verileriyle de doğrulandığını belirtiyor. Ramazan Bayramı'nda 2 katına çıkan otobüs bilet fiyatlarının bu bayram öncesinde de artmasına rağmen bilet satışlarında patlama yaşanıyor. 

Antalya Otogarı Boyut

ANTALYA-MUŞ OTOBÜS BİLETİ 2 BİN TL!

Antalya-Muş otobüs bilet fiyatının 2 bin lira olduğu Antalya Otogarı’nda, İstanbul bileti bin 150 lira, Trabzon otobüs bileti ise bin 500 liradan satılıyor. Diğer yandan Antalya-Trabzon uçuş fiyatının bin 350 liradan başlayan fiyatlarla satışa çıktığı öğrenildi. Otobüs bilet fiyatlarının uçak bilet fiyatlarını solladığı Antalya Otogarı’nda ise yoğunluk devam ediyor. 
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER