Ölüdeniz yolunda tatilcilerden araç kuyruğu Ölüdeniz yolunda tatilcilerden araç kuyruğu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu Konya’da gerçekleştirilen Beyşehir-Seydişehir Yolu Açılış Töreni’ne katıldı. Törende konuşan Bakan Uraloğlu, proje sayesinde yıllık 57 milyon lira tasarruf sağlanacağını ifade etti. 

BEYŞEHİRVE SEYDİŞEHİR’İN ÜLKE EKONOMİSİNDEKİ YERİNE DİKKAT ÇEKİLDİ

Konya’ya bağlı Beyşehir ve Seydişehir ilçelerindeki gelişimin ülke ekonomisi açısından önemli olduğunu dile getiren Bakan Uraloğlu, “Beyşehir, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgelerini birbirine bağlayan önemli bir geçiş noktası. Seydişehir ise sanayi potansiyeliyle ekonomiye katkı sağlamakta. Bu kapsamda da iki ilçeyi birbirine bağlayan tek yol standardındaki yolumuzu bölünmüş yol standardına yükseltecek çalışmaları başlattık ve hızla tamamladık” dedi.

 

KONYA-ANTALYA ULAŞIMINA OLUMLU KATKI SAĞLAYACAK

Tek yol standardında hizmet veren Beyşehir-Seydişehir yolunda trafik güvenliğini arttırarak, hızlı ve konforlu ulaşım hizmeti tesis ettiklerini belirten Uraloğlu, yolun geometrik ve fiziki standartlarını önemli ölçüde yükselterek Beyşehir üzerinden Antalya’nın doğusunda bulunan Manavgat, Alanya gibi turizm merkezlerine ve Akdeniz Sahil Yolu’na daha hızlı ve kolay erişim imkânı sağladıklarını da dile getirdi.

57 MİLYON LİRA TASARRUF SAĞLANACAK

Proje ile Beyşehir ile Seydişehir arasındaki seyahat süresini 24 dakikadan 17 dakikaya indirdiklerine dikkat çeken Uraloğlu, “Böylece bu yolumuz ile zamandan 32 milyon lira, akaryakıttan 25 milyon lira olmak üzere yıllık toplam 57 milyon lira tasarruf sağlayacağız. Çevreye zarar veren araçların karbon emisyonunu da 3 bin 87 ton azaltarak doğanın korunmasına katkı sunacağız. Yolumuz hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.


 

Kaynak: HABER MERKEZİ