Horoz Lojistik düzenlenen gong töreninin ardından Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı.

HALKA ARZ SÜRECİ TAMAMLANDI

Talep toplama sürecinde 1,71 milyon bireysel başvuruyla yoğun ilgi gören Horoz Lojistik için yapılan gong töreninde konuşan Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Horoz Lojistik, çeşitlendirdiği iş kolları ile büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürmektedir. Borsamızda işlem görmeye başlayarak bugün önemli bir adım atmıştır. Bu adımla, bir yandan büyümesinin finansmanını sağlarken, diğer yandan kurumsallaşmasını daha sağlıklı bir şekilde sürdürecektir. Bu halka arz sürecinde gayret gösteren şirket çalışanlarına, aracı kuruma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Horoz Lojistik'e borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum" diye konuştu.

HOROZ LOJİSTİK ARTIK DAHA GÜÇLÜ 

Türkiye'nin öncü lojistik şirketlerinden biri olma hedefiyle 80 yılı aşkın süredir faaliyetlerini yürüttüklerini belirten Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Horoz ise “Türkiye'nin köklü lojistik şirketlerinden biri olarak bugün ülkemizin ve dünyanın sayılı lojistik firmaları arasında yerimizi almanın gururunu yaşıyoruz. Bugün geldiğimiz bu nokta, bu uzun soluklu yolculukta birlikte yürüdüğümüz herkesin başarısıdır. Artık yaklaşık 1 milyon 700 bin ortağımızla birlikte daha güçlüyüz. Bu vesileyle, halka arz sürecimize dahil olan 1,69 milyon yeni ortağımıza hayırlı olsun diyor, gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum" diyerek kendisini dinleyen yatırımcılara seslendi. 

24,6 MİLYON ADET PAY ARZ EDİLDİ

QNB Finansinvest Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Esen Pamir Karagöz ise konuşmasında, "42 konsorsiyum üyesi aracı kurum ile birlikte gerçekleştirdiğimiz halka arza 1,7 milyonun üzerinde yatırımcı katılmış olup, yurt içi bireysel yatırımcılara ayrılan tahsisatının 2 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara ayrılan tahsisatın ise 6,96 katı talep gelmiştir. Halka arz, 3,24 kat ve 3,7 milyar lira büyüklüğünde talep ile tamamlanmıştır. Horoz Lojistik halka arzında, ek satış ile birlikte 24,6 milyon adet pay halka arz edilmiş, halka arz büyüklüğü 1 milyar 353 milyon lira olarak gerçekleşmiş ve yüzde 27,19 halka açıklık oranına ulaşmıştır. Horoz Lojistik'in bu süreçten sonra yatırımcılarından aldığı destekle, yürüteceği projelerde başarılarına devam edeceğine olan inancımız tam. Başarılı şirketlerin halka arzlarına liderlik etmeye ve yatırımcılarla buluşturmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi. 


 

Kaynak: AA