Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen olağan kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile resmi bir atmosferde başladı. Kongrenin divan başkanlığına CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı getirilirken, divan başkan yardımcılığına Mehmet Dikmen ve divan katipliğine Müjda Çiftçi atanmıştır.

CİVİT ARI'DAN ÖNEMLİ MESAJLAR

CHP Milletvekili Cavit Arı, kongrede yaptığı konuşmada, 14 ve 28 Mayıs tarihlerinde yaşanan iki önemli seçimin ardından CHP'nin yılmadan yola devam edeceğini belirtti.

Arı, "Bu kongreden el ele, kol kola çıkacağız. Centilmence yarışacağız. Buradan çıkıp yarın hemen önümüzdeki yerel seçim çalışmalarımıza devam edeceğiz." dedi.

Arı'nın sözleri, salonda coşkuyla karşılandı.

ARİF KOCACIK VE NURİ CENGİZ'DEN DESTEK MESAJLARI

Mevcut İlçe Başkanı Arif Kocacık ve CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, kongrede birlik ve beraberlik mesajları verdiler. Her iki lider de, kongrenin sonucu ne olursa olsun, CHP'ye tam destek vereceklerini vurguladılar.

FAHRETTİN KARAÖZ ZAFERİ

Oylamanın ardından 181 delegeden 94'ünün oyunu alarak ilçe başkanı seçilen Fahrettin Karaöz, göreve geldiği ilk dakikalarda delegelere teşekkür etti. Avukat Ferah Naz Kancı Karaköse ise 86 oy alırken, 1 oy geçersiz sayıldı.

YENİ YÖNETİM KURULU

Yeni İlçe Başkanı Fahrettin Karaöz'ün yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Mehmet Akkaya, Gonca Altıntaş, Bayram Başar, Ali Beşikci, Ulaş Durdaş, Gülşah Güldal, Emre Güzelyürek, Hüseyin Güzelkara, Necdet Kamacı, Mustafa Manay, Serpil Maskan, Hasan Nizamoğlu, Semiha Ökmen ve Fatma Yılmaz. Bu kadro ile Karaöz, Kumluca'da yerel seçimlere hazır olduklarını ve CHP'yi yükselteceklerini belirtti.