Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı; TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2024 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi ve 2022 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmeler sırasında konuştu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na Antalya’da yaşanan ulaşım sorununu, bitmeyen yolları, kavşakları ve bunun neticesinde vatandaşların yaşadığı mağduriyeti gündeme getiren CHP’li Milletvekili Arı, hizmetler sırasında gözlemlediği eksiklikleri masaya yatırdı.

ELMALI HALKI CEZALI MI?

Korkuteli-Elmalı yolunda bugüne kadar çift şeritli olarak Özdemir mahallesine kadar gelindiğini kaydeden Milletvekili Arı,

“Bunun ötesine çift şeritli olarak geçemedik. Çok kısa bir güzergâhı tek şerit olarak yaklaşık 3 kilometre bitti ama Özdemir'den Elmalı'ya kadar olan güzergâh da bitirilemedi. Yaklaşık ne kadar oldu derseniz, bu yola başlayalı 10 yıl oldu. Yani sizden önce çok bakanlar geldi geçti. Bu yol ne zaman bitecek? Elmalı halkı cezalı mı? Neden bitmiyor?” diye sordu.

DAHA NE KADAR KAZA BEKLENİYOR?

‘Hayati bir yol’ olarak tanımladığı Elmalı-Gömbe yoluna da açıklamalarında değinen Milletvekili Arı,

“Bu yol da gerçekten, özellikle yazın çok fazla işleyen bir yol. Bir taraftan bölgedeki üreticiler açısından, köylülerimiz açısından çok hayati bir yol, bir taraftan da Elmalı- Kaş-Fethiye istikametine de devam eden bir ara yol niteliğinde. Ölümlü kazaların çok sayıda olduğu bir yol. Buraya da acilen başlanılması gerekmektedir. Hayati nitelikte olan bu yola ne zaman başlanacak? Daha ne kadar ölümlü kaza bekleniyor?” dedi.

SEÇİM BİTİNCE ÇALIŞMALAR DURUYOR

Tamamlanma süreci, sürüncemede kalan bir diğer yol yapım çalışmasına da ışık tutan Milletvekili Arı, faaliyetlerde seçim etkisinin bulunduğunun altını çizdi. Arı,

“Yine, böyle uzun bir hikâyesi olan bir yoldan daha bahsetmek istiyorum: Korkuteli-Söğüt-Fethiye istikametinde bulunan bir yol. Kaş-Fethiye-Seydikemer-Dalaman-Ortaca-Köyceğiz istikametine doğru giden ana bir yol ve bu yol Karabel Tüneli'yle de tamamlanması gerekiyor. Bayburt İnşaat tarafından yapılan, yani meşhur sizlerin çok yakından tanıdığı bu firma tarafından yapılan bir yol ancak şöyle söyleyeyim, o bölgeyi bilen arkadaşlar diyorlar ki: 'Her seçim döneminde şantiye açılır, o bölgede çalışma varmış gibi bir hava yaratılır, biraz çalışılır, akabinde de seçim biter, iş biter' diye konuştu.

SEÇİM SONRASI İNŞAAT YENİDEN DURACAK

Yeniden kurulan şantiyede yaklaşan yerel seçimlerin etkisinin bulunduğuna vurgu yapan Milletvekili Arı,

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer’den dikkat çeken açıklamalar Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer’den dikkat çeken açıklamalar
“Şimdi, önümüzde yerel seçim var, şantiye yeniden kurulmuş, gözümüz aydın olsun; herhâlde seçim sonrası bu inşaat yeniden duracaktır. Burası Antalya'dan Fethiye istikametine ve özellikle de turizm bölgesi olarak o bölgelere giden en hayati yoldur yani hem Antalya'yı hem Muğla'yı ilgilendiren bir güzergâhtır” ifadelerine yer verdi.

Milletvekili Arı, Antalya’da yaşanan ulaşım sorununu direkt Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na ileterek konunun takipçisi olacağını sözlerine ekledi.