Görenler gözlerine inanamıyor! Burası Afrika değil Trabzon Görenler gözlerine inanamıyor! Burası Afrika değil Trabzon

Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İstanbul'da polis tarafından 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı dolayısıyla alınan önlemleri çok sert bir dille eleştirdi.  

İSTANBUL'DAKİ 1 MAYIS ÖNLEMLERİ

1 Mayıs'ın simgesi olan İstanbul Taksim Meydanı bu yılda da gösteri ve yürüyüşlere kapatıldı. STK'ların Taksim'e ulaşmaması için polis tarafından yoğun şekilde tedbir alındı. Taksim Meydanı'na ulaşan yollar önünde toplanan STK'lar meydana ulaşmak için yürüyüşe geçmek isteseler de polis müdahalesiyle dağıldı. 1 Mayıs'ta Taksim Meydanı'na ulaşmak isteyen işçi ve emekçilere yapılan müdahalelerse ajanslar tarafından tüm kamuoyuna anbean ulaştırıldı. 

1 Mayıs Saraçhane Bozdoğan Kemeri Polis Ablukası

HUZUR VE GÜVENLİK TEMASI

Yurdun dört bir yanından benzer görüntülerin gelmesi, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Konuya duyarlılık gösteren Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, işçi ve emekçilerin Taksim Meydanı'na ulaşmaması için alınan tedbirlere dikkat çekti. Uysal, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı dolayısıyla yapılan gösterilerde "huzur ve güvenliğin sağlanması" gerekçe gösterilerek alınan önlemlerin ülke sınırlarının korunması için de alınması gerektiğini belirtti.

"SINIRLARIMIZ YOL GEÇEN HANI"

Uysal, sosyal medya hesabı X (Twitter) üzerinden yaptığı paylaşımda, "Keşke en temel hakkı olarak kutlama yapmak isteyen insanlara kentlerin meydanlarını kapatırken gösterdiğiniz enerjiyi sınırlarımız yol geçen hanına dönerken de gösterseydiniz" ifadelerine yer verdi.


 

Muhabir: DUYGU TEKİN