Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AFAD Başkanlığında "AFAD - DSİ Sel ve Taşkın Risk Azaltma Protokol Töreni”nde konuştu. Antalya’daki teleferik kazasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti iktidarının Antalya’daki sel, orman yangını ve teleferik kazası olaylarında örnek gösterilecek çalışmalara imza atıldığını belirtti. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN CHP’Lİ BELEDİYELERE ELEŞTİRİ 

CHP’li belediyelerin yönetim alanlarında bulunan kazalar ve sonrasında yaşanan süreçlerle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vaktinde önlem alındığında can ve mal kayıplarını nasıl azaltabileceğimizi de yine bu hadiselerde bizzat görmüş olduk, işte evvelki gün İstanbul'un göbeğindeki bir parkta çok basit tedbirler alınmadığı için 5 yaşında bir evladımız göz göre göre hayatını kaybetti. Bu acı olayın öncesinde Beşiktaş Gayrettepe’deki gece kulübü yangınında 29 emekçi kardeşimizi, Antalya'daki teleferik faciasında bir vatandaşımızı ihmallere kurban verdik” dedi.  

Detay Teleferik

ANTALYA’DAKİ TELEFERİK KAZASI

Antalya’da yaşanan teleferik kazasıyla da ilgili açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Lafa gelince işçi hakları konusunda mangalda kül bırakmayanların bu iş cinayetlerinin hiçbirinde sesi soluğu çıkmadı. Hatta Antalya’daki teleferik faciasının sorumlularını ellerinden gelse neredeyse demokrasi kahramanı ilan edeceklerdi. 6 Şubat depremlerinde aynı kesimlerin nasıl tavır aldıklarını hepimiz gayet iyi hatırlıyoruz. AFAD başta olmak üzere devletimizin kurumlarına karşı çok yoğun bir linç kampanyası yürüttüler. Tamamı yalan ve çarpıtma üzerinden resmi kurumlarımız, gönüllü kuruluşlarımız sağda canla başla çalışan askerimiz, polisimiz, yardım ve kurtarma görevlilerimiz fütursuzca eleştirildi” şeklinde konuştu. 

Antalya’daki orman yangını ile Kumluca’da meydana gelen sel felaketinde de devletin tüm kurumlarıyla seferber olduğunu kaydeden Erdoğan, “Bize örnek gösterilen batılı ülkelerin aylar boyunca yapamadığı işleri bizim kurumlarımız hamdolsun günler içinde tamamlamaktadır”  dedi. 
 

Kaynak: İHA