DEM Parti'nin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı bugün gerçekleşecek. Yapılacak toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı başta olmak üzere Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayının  görüşülerek karara bağlanması bekleniliyor. 

KRİTİK TOPLANTI

Toplantıda İstanbul'da seçmen tabanı ile yapılan görüşmeler ve DEM Parti il örgütünün görüşleri değerlendirilecek. Kritik MYK toplantısı sonrasında hemen bir açıklama yapılmayıp, açıklamanın pazartesi gününe bırakılabileceği belirtiliyor. Partinin önde gelen isimleri her geçen gün aday çıkarmaya bir adım daha yaklaşıldığına dikkat çekiyor. Diğer yandan Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Kemal Bülbül’ün adı geçiyor. 

CHP Finike Belediye meclis üyeleri aday listesi! 63 yıl sonra kazanmışlardı... CHP Finike Belediye meclis üyeleri aday listesi! 63 yıl sonra kazanmışlardı...

ADAY İSİMLER BELLİ OLACAK

İstanbul için adı geçen önemli isimlerden birisi de Alevi kanaat önderlerinden Ali Kenanoğlu. Kenanoğlu da Alevi kesimin oylarını önemli ölçüde etkileyebilecek isimlerden. İki ismin "eş başkan" mı yoksa "başkan" olarak mı duyurulacağına dair de kararlar MYK'de yapılacak görüşmelerde belirlenecek.
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER