Diyarbakır’dan gelen haber okuyanları şaşırttı! Sağlık sorunları nedeniyle veterinere götürülen köpeğe yapılan operasyonda, sevimli hayvanın idrar kesesinde bulunan 8 santimlik taş çıkarıldı.  

ÇOK NADİR GÖRÜLEN BİR DURUM

Diyarbakır’da sağlık sorunları nedeniyle hayvan hastanesine götürülen 10 yaşındaki ‘Fındık’ isimli köpeğin idrar kesesinde eni 8, boyu 5 santim olan iri taş olduğu belirlendi. Apar topar ameliyata alınan köpeğin kesesini dolduran taş, operasyonla alındı. Konuyla ilgili bilgi veren Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadık Yayla, yaşanan durumun çok nadir görüldüğünü ifade etti.

 

Antalya Nöbetçi Eczaneler: 17 Nisan Çarşamba günü nöbetçi eczanelerin tam listesi... Antalya Nöbetçi Eczaneler: 17 Nisan Çarşamba günü nöbetçi eczanelerin tam listesi...

FINDIK’IN SAĞLIK DURUMU İYİ

Fındık’ın sağlık durumunun iyi olduğunu da belirten Prof. Dr. Yayla, “Fındık isimli köpeğin şikayeti sancılı ve kanamalı idrardı. O yüzden ameliyat önerdik. Tedavisi de ancak ameliyatla mümkündü. Ameliyatımız çok güzel geçti. Taşı da çıkardık. Şu an hayvanın durumu iyi. Taburcu işlemlerini başlatacağız. Fındık, 10 yaşında bir köpekti. Hasta sahibi 3 yıl önce taşı fark etmiş. Ama anesteziden kaynaklı geciktirmiş. Dolayısıyla taş keseyi tamamen dolduracak kadar büyümüştü” dedi.

 
 

Kaynak: İHA