31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler öncesinde siyasi partilerde de aday belirleme süreçleri devam ediyor. Kentin merkez ilçelerinden olan ve geçen seçim oyların birbirlerine çok yakın olmasıyla gündeme gelen Döşemealtı'nda da aday adayları belli olmaya başladı. 2019 yerel seçimlerini AK Parti'nin adayı Emre Afacan'dan 105 oy fazla alan CHP'nin adayı Turgay Genç kazanmış, yapılan itirazlar sonrası Genç, 9 gün sonra mazbatasını alarak göreve başlamıştı.

Hakan Tütüncü, hemşehri dernekleriyle buluştu Hakan Tütüncü, hemşehri dernekleriyle buluştu

CHP'NİN ADAYLARI
Geçen seçime AK Parti'nin adayı olarak seçime giren Emre Afacan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından partisinin Döşemealtı Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. CHP'de ise aday olabilmek için mevcut Belediye Başkanı Turgay Genç, Antalyaspor eski Başkanı ve Döşemealtı Sanayici ve İşadamları Derneği (DÖSİAD) Başkanı Gültekin Gencer ile CHP'de yöneticilik görevlerinde bulunan eczacı Menderes Dal başvuruda bulundu.

AK PARTİ'NİN ADAYLARI
3 dönem sonra ilçeyi kazanmak isteyen AK Parti'de ise 5 isim aday adaylık başvurusunda bulundu. Adaylar arasında Antalyaspor eski Başkanı ve iş insanı Cihan Bulut, Kepez Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ramazan Gürkan, eski Döşemealtı İlçe Başkanı Bekir Kıvrım ile partide farklı görevlerde bulunan Mustafa Toptaş ve Cemil Türker yer aldı.