Hatay Palas’ta öğle saatlerin de bir binanın çatı katında meydana gelen patlamada 6 ofis, çevredeki 6 iş yeri, 2 araç ve 2 ev zarar gördü. Patlamaya şahit olan vatandaşlar ise “İlk etapta aklımıza deprem geldi’ dedi.

HATAY'DA BÜYÜK PATLAMA

Payas ilçesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan 2 katlı bir binanın çatı katında saat 15.00 sıralarında patlama meydana gelmişti. Patlamada herhangi bir yaralanma olmazken, ilk belirlemelere göre karşı binadaki 6 ofis, çevredeki 6 iş yeri, 2 araç ve 2 ev zarar gördü. Patlamanın nedeninin belirlenebilmesi için itfaiye ekiplerinin çalışmaları sürerken, oluşan yıkım patlamanın büyüklüğünü gözler önüne serdi.

‘DOĞALGAZ PATLAMASI GİBİ BİR ŞEY OLDUĞUNU ANLADIK’

50 yaşındaki İşyeri sahibi Veysi Kiyek, “Deprem oldu düşüncesi vardı. Böyle bir büyük bir patlama olunca tabii ki panik olduk. Arkasından hemen dışarı çıkıp bakınca molozların düştüğünü gördük. Doğalgaz patlaması gibi bir şey olduğunu anladık” ifadelerini kullandı. 

‘İLK ETAPTA AKLIMIZA DEPREM GELDİ’

Patlama sırasında iş yerinde bulunan 39 yaşındaki Hayrettin Kavak, “Yani burada çalışıyorduk, tatlı yapıyorduk. En son bomba gibi bir patlama olunca biz de can havliyle dışarı kaçtık. Sonra karşıdaki binadan molozların aşağı doğru döküldüğünü gördük. Çok kötü, şiddetli bir patlamaydı. İlk etapta aklımıza gelen deprem artçısı mı diye düşündük ama sonra Allah'tan kimseye bir şey olmadı" dedi. 


                         

Kaynak: İHA