İstanbul’dan başlayan be sırasıyla Türkiye’nin en ünlü yerlerini gezecek olan Hintli turist kafilesi şimdiki durağı olan Eskişehir’e hayran kaldı. Caddeleri ve sokaklarında gezen turist kafilesi Eskişehir’in atmosferi karşısında adeta büyülendi. Kafeinlin bir sonraki durağı ise turizm kenti Antalya olacak.

HİNTLİ TURİSTLERİN ESKİŞEHİR’İ ADETA BÜYÜLENEREK GEZDİ

İstanbul'dan yola çıkan kafilenin bugünkü durağı Eskişehir oldu. Porsuk Çayı'nda bot turu için bilet alan Hint turistlerin Eskişehir’e olan yoğun ilgi gösterdi. Hintli turistlerin kahkahalar eşliğinde şehri gezdi ve birçok şey gördü. Etrafına neşe saçan Hintliler, vatandaşların yüzünü güldürdü. Yüzü gülen Hintlilerin Porsuk Çayı'na ilgiyle baktığı görülürken, Eskişehir'deki keyifli anlarını ölümsüzleştirmeyi de ihmal etmedi. 

Antalya Kemer'de İngiliz sağanağı! İngiltere firmasından yarım milyon turist sözü Antalya Kemer'de İngiliz sağanağı! İngiltere firmasından yarım milyon turist sözü

SONRAKİ DURAKLARI ANTALYA OLACAK

Hint kafileyi gezdiren 35 yıllık tur rehberi Serhat Top, “Bugün gezdirdiğim grup Hindistanlı ve Türkiye’yi çok seviyorlar. İstanbul’dan yola çıkarak tüm Türkiye’yi gezdiriyoruz. Bugün Eskişehir’de kalacağız. Yarın Kapadokya’ya gideceğiz, ardından istikametimiz Konya, Antalya, Pamukkale, Kuşadası ve Çanakkale olacak. Toplam 11 günlük bir gezi olacak. Hindistanlılara tüm yurdu gezdiriyoruz. Hintçe bilmesem de İngilizce konuşarak çok güzel anlaşıyoruz. Eskişehir’e tepkileri paha biçilemez. Tüm turistler Türkiye’den memnun. Şehrin görüntüsü ve yerleşim düzeni turistlerde hayranlık uyandırıyor” diye konuştu. 


                               
 

Kaynak: İHA