Erzincan İliç'teki altın madeninde meydana gelen ve 9 işçinin liç göçüğü altında kaldığı maden faciası ile ilgili kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'nun üyeleri bugün TBMM Genel Kurulu'nda seçildi. Buna göre komisyonda AKP'nin 10, CHP'nin 5, DEM Parti'nin 2, MHP'nin 2, İYİ Parti'nin 2 ve Saadet Partisi'nin 1 üyesi bulunacak. 

KOLTUKTA ANTALYA'DAN 2 MİLLETVEKİLİ

TBMM Genel Kurulu sonrası Erzincan'ın İliç ilçesinde siyanürlü liç kayması sonucu altın madeninde meydana gelen kazanın araştırılarak tetkik edilmesi ve oluşabilecek kazaların önlenmesine yönelik tedbirlerin alınması amacıyla 14 Şubat'ta kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'nun üyeleri bugün seçildi. Üyeler arasında AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu ve MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan da bulunuyor.

KOMİSYONDA YER ALAN TÜM İSİMLER

Buna göre komisyon şu isimlerden oluştu: AK Parti Adıyaman Milletvekili Resul Kurt, Antalya Milletvekili Atay Uslu, Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, Giresun Milletvekili Ali Temür, İstanbul Milletvekilleri Oğuz Üçüncü ve Şengül Karslı, Siirt Milletvekili Mervan Gül, Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu; CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, Muğla Milletvekili Cumhur Uzun, Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz; DEM Parti Tunceli Milletvekili Ayten Kordu, Bingöl Milletvekili Ömer Faruk Hülakü; MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Gümüşhane Milletvekili Musa Küçük; İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz, Manisa Milletvekili Şenol Sunat ve Saadet Partisi Ankara Milletvekili Mesut Doğan.

AK Parti seçim şokunu üstünden atamadı! "Son 1 hafta içerisinde özellikle bir şey oldu" AK Parti seçim şokunu üstünden atamadı! "Son 1 hafta içerisinde özellikle bir şey oldu"

Komisyon yarın toplanarak başkan, başkanvekili, sözcü ve katip üye seçimini yapacak.

Kaynak: AA