Alanya'da yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı Alanya'da yeni dönemin ilk meclis toplantısı yapıldı

Antalya’da, CHP’nin 74 yıl sonra bir ilki başardı. Antalya’nın Serik ilçesinde Serik’ten belediye başkanı adayı olan Kadir Kumbul 74 yıl sonra Serik Belediyesi'ni kazanan ilk CHP’li belediye başkanı oldu. Kadir Kumbul ile ilgili merak edilen detaylar haberimizde. 

KADİR KUMBUL KİMDİR

Kadir Kumbul, 1976 yılında Antalya'nın Serik ilçesinde doğdu. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Niğde Ulukışla Devlet Hastanesi'nde çalıştı. Antalya'nın Elmalı Devlet Hastanesi'nde görev yaptı, Serik Devlet Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı görevini yürüttü. CHP'nin Serik Belediye Başkan Adayı Kadir Kumbul, evlidir. 

74 YIL SONRA GELEN ZAFER

2019 Yerel Seçimleri’nde CHP Antalya'nın Serik ilçesinde aday çıkartmamış, ittifak ortağı olan İyi Parti’nin adayı Yusuf Mecek’i desteklemişti. Fakat seçimleri AK Parti’nin adayı Enver Aputkan kazanmıştı. 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri’nde Serik’ten aday gösterilen Kadir Kumbul, oyların %42,35’ini alarak 74 yıl sonra Serik Belediye Başkanlığını kazanan ilk CHP’li başkan oldu.

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP