Antalya; serin suları, doğası ve misafirperverliği bir yana, şimdi de karavan turizmi ile gündemde. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Karavan Park projesi, hem yerli hem de yabancı turistlerden tam not almayı başardı.

MODERN KAMP DENEYİMİ

Özellikle pandemi döneminin popüler tatil yöntemi haline gelen karavan turizmi, sosyal mesafe ve güvenli tatil imkanı sunması ile öne çıkmıştı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, bu alandaki talebi karşılamak amacıyla Konyaaltı ilçesinde, denize yakın konumda 50 karavan kapasiteli bir park alanını hizmete açtı. Elektrik, alt yapı, tuvalet, duş alanları, mutfak ve çamaşırhane gibi sosyal donatı alanlarıyla turistlere modern bir kamp deneyimi sunuluyor.

ULUSLARARASI İLGİ

Türkiye'nin dört bir yanından ziyaretçi ağırlayan park, aynı zamanda Avrupa’dan da büyük ilgi görüyor. İngiltere, Rusya, Almanya ve Hollanda gibi ülkelerden gelen karavan meraklıları, Antalya'da unutulmaz anlar yaşıyor.

ZİYARETÇİLERDEN TAM PUAN

Almanya’dan tatile gelen Erdoğan Sarkıkaya,

"Öncelikle konumu çok güzel, yeşilliğin içinde denize ve alışveriş merkezlerine çok yakın huzurlu bir kamp alanı. Birçok farklı karavan parkında kaldım ama Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Karavan Parkı gerçekten eksiksiz yapılmış." diyerek parkın her yönüyle tam not aldığını ve yabancı turistler tarafından da memnuniyetle karşılandığını ifade etti.

ÖRNEK TESİS

Harun ve Nursen Turnüs çifti,

Büyükşehir'in Karavan Parkı, Türkiye'deki diğer karavan parklara örnek gösterilecek bir tesis olmuş." sözleri ile parkın temizliği, düzeni ve sunduğu hizmetlerle diğer parklar için standart belirleyen bir özellik taşıdığını vurguladı. 

AİLELER İÇİN İDEAL

Çocuklu aileler için de oldukça konforlu bir alan sunan Karavan Park; geniş ve ferah alanları, çocukların rahatça vakit geçirebileceği ortamları ve yakınlardaki alışveriş yerleri ile de oldukça kullanışlı.

AVRUPALI MODERN BİR TESİS

Parkın bir diğer ziyaretçilerinden olan Rıdvan Baydemir Karavan Park'ın alt yapısının, su, mutfak ve çamaşırhane gibi ihtiyaçlar doğrultusunda düşünülerek planlandığını ve bu kadar düzenli bir kamp alanını ilk defa gördüklerini belirtti.

Rıdvan Baydemir memnuniyetini şu şekilde dile getirdi: "Gerçekten Avrupalı modern bir tesis yapılmış, harika bir yer."