Antalya’da 1 kişinin ölümü, 7 kişinin yaralanmasına neden olan teleferik kazasıyla ilgili ifade vermek üzere gittiği Antalya Adliyesi’nde tutuklanan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz için yapılan itiraz olumsuz sonuçlandı. 

MAHKEMEDEN KOCAGÖZ’ÜN TAHLİYE TALEBİNE OLUMSUZ YANIT

Antalya’daki teleferik kazasıyla ilgili ifade vermek üzere gittiği adliyede tutuklanarak cezaevine gönderilen Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün cezaevinden çıkma beklentisi şimdilik karşılık bulmadı. CHP’li Kocagöz’ün avukatları aracılığıyla tutukluluk halinin sonlandırılmasına yönelik yaptığı itiraz mahkeme tarafından reddedildi. 

Mesut Kocagöz Tutuklandı

Antalya Alanya'da yoğun sis hava trafiğini felç etti Antalya Alanya'da yoğun sis hava trafiğini felç etti

KOCAGÖZ’ÜN AVUKATLARI TEKRAR İTİRAZA HAZIRLANIYOR

Bugün akşam saatlerinde tahliye taleplerine olumsuz cevap alan Mesut Kocagöz’ün avukatları, tekrar harekete geçti. Teleferik kazasına ilişkin bilirkişi raporlarına giren yeni bilgilere dikkat çeken Kocagöz’ün avukatları, müvekkillerinin tutukluluğunun sonlandırılması amacıyla ikinci kez itiraz haklarını kullanmaya hazırlanıyor. 

CHP’Lİ KOCAGÖZ'ÜN İFADESİ 

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz teleferik faciasıyla ilgili verdiği ifadesinde, "28 Kasım 2023 tarihinde belediye başkanlığına aday adaylığına başvurusu yapmak amacıyla ANET Yönetim Kurulu Başkanlığından ve Genel Müdürlüğünden istifa ettim. 2017 yılı Ağustos ayı ANET A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak 2018 yılı kasım ayında söz konusu görevden ayrıldım. Belediye başkanlığına aday gösterilmeyince 2019 yılı mayıs ayı içerisinde yeniden ANET A.Ş. genel müdür ve yönetim kurulu başkanı olarak atandım” demişti.

Mesut Kocagöz, ifadesinin devamında şu cümlelere yer vermişti: 

“Yaklaşık 6,5 yıl teleferikle ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadık. Kazadan önce yapılan ağır bakım ve yıllık bakımlarla ilgili hiçbir bilgim bulunmamaktadır. Teleferik benden önceki genel müdür döneminde faaliyete alınmıştı. Benim herhangi bir sorumluluğum var ise benim haricimde sorumluluğa gidecek 4 kişi daha bulunmaktadır. Tek sorumlu benmişim gibi gösterildi. Ön bilirkişi raporunda cıvatalarla ilgili hususlar yazmaktadır. Ayrıca bilirkişi raporunun da hatalı olduğunu söylemek isterim. Söz konusu teleferikle ilgili bakımlar ve cıvatalar, direklerin bakımı ve buna benzer tadilat onarımın yapıldığına dair bilgi ve belgeleri avukatım birazdan sunacaktır.
 

Muhabir: VELİ AKOĞLU