Sahibi olduğu Gloria Jean’s adlı kahve zincirinin iflasının istenmesi ile Mehmet Dinçerler gündemin konuşulan isimlerinden olmuştur. Haberleri yalanlayan Mehmet Dinçerler serveti merak konusu olmuştur.

Mehmet Dinçerler hakkında merak edilenleri sizin için derledik. İşte detaylar...

Mehmet Dincerler Servet 3

Mehmet Dinçerler Serveti

Gloria Jean’s isimli kahve dükkanının iflasının istendiği iddialarından sonra gözler Mehmet Dinçerler’e dönmüştür. Mehmet Dinçerler serveti meraklılar tarafından araştırılmaktadır.

Hacı Sayid isimli baklava markasının sahibi olan babası Burhan Dinçerler, oğlu Mehmet Dinçerler için Gloria Jean’s isimli kahve markasını satın alarak ona devretmiştir. Ailesinin kurduğu şirketin varlıklı olduğunu söylemek mümkündür.

Hacı Sayid’in babasından sonraki varisi olan Mehmet Dinçerler’in tam serveti bilinmemektir. Bununla beraber aylık kazancının 1 milyon TL civarında olduğu düşünülmektedir.

Mehmet Dincerler Serveti

Mehmet Dinçerler Kimdir?

Mehmet Dinçerler serveti ile gündeme gelen bir iş insanıdır. Serveti kadar kendisi de merak edilmektedir.

1988 yılının Ağustos ayında İstanbul, Bahçelievler’de dünyaya gelmiştir. Türkiye’de Hacı Sayid’in ikinci kuşak ismi olan Mehmet Dinçerler, Hacı Sayid Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Dinçerler’in oğludur.

2010 senesinde Haliç Üniversitesi Endüstriyel Tasarım bölümünden mezun olmuştur. Fakat okuduğu bölümü profesyonel hayata taşımamıştır. 2007 senesinde kariyer hayatına pastane imalathanesinde pastacı çırağı olarak başlamış olup, 4 sene sonra müdür yardımcısı olmuştur.

2005 ve 2010 yıllarında Amerika’da okula gittiğinde yükselen kahve ve kahvecilik trendini görüp bu sektöre adım atmaya karar vermiştir. Babası gibi iş insanı olan Mehmet Dinçerler bu konuda ilk adımı batmaya yüz tutmuş bir kahve markası alarak atmıştır. 2012 yılında Gloria Jean's Coffees'in isim haklarını alan Burhan Dinçerler markayı oğluna devretmiştir.

Yok olmaya yüz tutmuş bu markayı alan Mehmet Dinçerler, Gloria Jean’s’i tekrar canlandırmayı başarmıştır. 2022 senesinde Gloria Jean’s Coffees 120 şubeye ulaşmıştır. Gloria Jean’s dışında 2019 senesinde Amerika’nın en meşhur pastanesi olan Magnolia Bakery Türkiye isim haklarını almıştır. Pandemi sebebiyle ertelene operasyonu ise 2022 senesinde tekrar başlamıştır.

Mehmet Dinçerler Nereli?

İstanbul Bahçelievler’de dünyaya gelen Mehmet Dinçerler aslen Gazianteplidir.

Mehmet Dinçerler Kaç Yaşında?

1988 yılında doğan Mehmet Dinçerler 2024 yılı itibarıyla 36 yaşındadır.

Mehmet Dincerler Serveti 4

Mehmet Dinçerler Şirketleri

Mehmet Dinçerler serveti sorusunu sahip olduğu şirketleri incelemeden cevaplamak mümkün değildir.

Mehmet Dinçerler’in şirketleri aşağıdaki gibidir.

  • Gloria Jean’s Coffees Turkey
  • Magnolia Bakery Turkey
  • Hacı Sayid (Babasından sonra varis)

Mehmet Dincerler Serveti 5

Mehmet Dinçerler Ailesi

Mehmt Dinçerler serveti konusundan sonra en çok merak edilen konu özel hayatıdır. Varlıklı bir aile olarak bilinen Mehmet Dinçerler’in ailesi sıklıkla araştırılmaktadır.

Mehmet Dinçerler’in ailesinde babası en öne çıkan figür olmuştur. Baba tarafından baklavacılıkla ilgili olmuşlardır. Babasıyla beraber iş dünyasına atılmıştır. Haliyle Mehmet Dinçerler’in babası ne iş yapıyor sorusu merak edilmektedir.

Dinçerler Ailesi Kızılcık Şerbeti Mi?

Bu yılın başında atılan bir iddiaya göre Kızılcık Şerbeti ismindeki televizyon dizisinde anlatılan Ünal ailesinin Dinçerler’den örnek alınmıştır. Bu konu hakkında Dinçerler ailesinden kesin bir açıklama gelmemiştir.

Mehmet Dincerler Serveti 7

Burhan Dinçerler Kimdir?

Mehmet Dinçerler kimin oğlu olduğu gündeme geldiğinden beri kendisi hakkında sık aratılan sorulardan olmuştur.

1961 yılında dünyaya gelen başarılı iş adamı Burhan Dinçerler, aslen doğma büyüme Gazianteplidir. Günümüzde Hacı Sayid Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır.

Ailesi de baklavacı olan Burhan Dinçerler ailesinde çıraklıktan ustalığa kadar yetişmiştir. İşini aile işletmesinde öğrenmiştir.  İşleri öğrendikten sonra Hacı Sayid baklavaları zincirinin ilk adımını İstanbul Şirinevler’de açtıkları 20 m2’lik dükkân ile atmıştır. 

Hacı Sayid ismi önce markanın sahibinin adı olarak gelse de aslında dedelerinin ismi olarak bilinmektedir. Büyük babasının ismi şirkete verilmiştir. İlk dönem Hacı Sayidoğulları olarak bilinen şirket ardından sadece Hacı Sayid ismini kullanmaya devam etmiştir.

Mehmet Dincerler Servet 6

Kaynak: HABER MERKEZİ