Beyin tümörü nedeniyle tedavi gören Dr. Metehan Akbulut, durumunun ağırlaşması nedeniyle özel bir hastanede yoğun bakımda tedaviye alındı. Amansız hastalığa yenik düşen Akbulut, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Akbulut’un ölüm haberini sevenlerini ve meslektaşlarını yasa boğdu.

CENAZE PROGRAMI

Metehan Akbulut’un naaşı  17 Ocak Çarşamba günü saat 11.00’de Uncalı Mezarlığı’ndan alınarak saat 12.30’da Konyaaltı Nazım Hikmet Kongre Merkezi’nde düzenlenecek törenin ardından saat 15.00’te Ermenek Mahallesi’ndeki evine getirilecek.  Akbulut’un cenazesi, saat 16.00’da Ermenek Mezarlığı’na defnedilecek.

50 trilyon Güneş değerinde ısı ve ışık üretiyor! 50 trilyon Güneş değerinde ısı ve ışık üretiyor!

METE AKBULUT KİMDİR?

1967 Sivas doğumlu olan Dr. Metehan Akbulut, ilk, orta, lise ve üniversite eğitimini Sivas’ta tamamladı. 1990 Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Artvin, Erzincan ve Sivas’ta görev yaptı. Öğrencilik yıllarından itibaren ekonomik, demokratik ve politik mücadele içerisinde yer aldı.  Evli. 2017 yılında emekli oldu. Özel Dünyagöz Hastanesi’nde İşyeri Hekimi olarak görev yapmakta idi. Türkiye siyaset tarihi ve CHP tarihinden bir kesit sunduğu CHP’nin Reddi Mirası Orhan Akbulut Kitabı ve Malatya’daki devrimci mücadeleyi anlattığı Kürt Mehmet adlı kitapları bulunuyor.