İlk yayını henüz 3 yaşındayken eline alan, ilk okunu 5 yaşında atan genç okçu Mete Gazoz, dünyanın 1 numaralı sporcusu oldu. Yılın büyük bölümünü milli takım kampları ve şampiyonalarda geçiren Gazoz, koleksiyonundaki en büyük eksik olan Avrupa şampiyonluğu madalyasını da aldıktan sonra yeniden Antalya'ya gelerek milli takım ile çalışmalara başladı. 

Antalya Dünya Çocuklar Kupası ödül töreniyle son buldu Antalya Dünya Çocuklar Kupası ödül töreniyle son buldu

“ÜLKEME BU GURURU TEKRAR YAŞATMAK İSTİYORUM”

Avrupa şampiyonu olduğu kadar erkek takımı ile aldıkları üçüncülük ve diğer derecelere de sevindiklerini aktaran Gazoz, "Olimpiyatlar öncesinde çok güzel oldu. Biz 1 yıldır buna hazırlanıyorduk. Olimpiyatlara giden hazırlık programımızın da gayet yolunda ilerlediğini gördük. Olimpiyat yolunda önemli bir adımı geçmiş olduk. İnşallah aynı başarıyı olimpiyatlarda da gösterip ülkeme bu gururu tekrar yaşatmak istiyorum." dedi.

Mete Gazoz Zafer Pozu

“O ŞAMPİYONLUKLARI ÇOK DA HİSSEDEMİYORUM”

Şampiyonalara öz güvenli bir şekilde katıldığını dile getiren Gazoz, "Avrupa şampiyonluğu bana daha çok öz güven sağladı. Olimpiyatlara giden bu yolda psikolojik olarak rakiplerime üstünlük sağlamış oldum. Kariyerimde inşallah daha çok olimpiyatlara katılacağım. Gelmiş geçmiş en iyi okçuluk sporcusu olma hayalim tabii ki var. Aktif sporcu olduğum için başardıklarımın çok da farkında değilim. O şampiyonlukları çok da hissedemiyorum” diye konuştu.

Mete Gazoz (1)

“ÖNÜMDE KAZANMAM GEREKEN ÇOK TURNUVA VAR”

Milli okçu daha önünde kazmaması gereken çok turnuva olduğunu vurgulayarak yola azimle devam ettiğini söyledi. Gazoz, Hala sporcuyum ve önümde kazanmam gereken çok turnuva var. Sporcuların kazandıkları hiçbir zaman yetmemesi gerekiyor. O kürsüde kaldığınız süre boyunca tadını çıkartıp ardından tekrar çalışmaya başlamanız gerekiyor. Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonluğu üçlemesini tamamladım ve tekrardan aynı azim ve kararlılıkla, sıfırdan başlamış gibi çalışıyorum" ifadelerini kullandı.


 

Kaynak: AA