Yağlı güreş dünyası Manisa’dan çıkan o ismi konuşuyor. 24 yaşındaki genç başpehlivan er meydanlarında fırtına gibi esiyor. 

GÜRBÜZ VE OKULU’YU MAĞLUP ETTİ 

Yağlı pehlivan güreşleri Feyzullah Aktürk ismiyle sallanmaya başladı. Balıkesir Büyükşehir Belediyespor kulübü bünyesinde kariyerini sürdüren Avrupa Güreş Şampiyonu başpehlivan dualı çayırda kendisini izleyenleri mest ediyor. Gaziantep Şahinbey Yağlı Güreşleri’nde Orhan Okulu’nun, Akhisar Çağlak Yağlı Güreşleri’nde de Ali Gürbüz’ün sırtını yere getirme başarısı gösteren başpehlivan Aktürk, Akhisar Çağlak Güreşleri’nde finalde Antalyalı Ali İhsan Batmaz’a yenildi. 

KIRKPINAR GÜREŞLERİ’NDE SÜPRİZ YAPABİLİR 

Bu yıl 34 başpehlivanın mücadele ettiği Akhisar Çağlak Yağlı Güreşleri’nde final yapma başarısı gösteren Feyzullah Aktürk ikincilik kürsüsünde kalırken, final öncesi yağlı güreşin mega starı olarak gösterilen Ali Gürbüz’ü yenmesi büyük takdir topladı. Dualı çayırlarda usta başpehlivanların sırtını yere getirme başarısı gösteren Aktürk, güreş otoritelerine göre bu yıl tarihi Kırkpınar güreşlerinde büyük bir sürprize imza atabilir. 

FEYZULLAH AKTÜRK KİMDİR?

Feyzullah Aktürk 1999 yılında Manisa Akhisar’da doğdu. Serbest stilde 97 kiloda mücadele eden sporcu, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor kulübü bünyesinde kariyerini sürdürmekte. Aktürk, 2022, 2023 ve 2024 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazandı. 


 

Muhabir: VELİ AKOĞLU