CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, aktif olarak kullandığı sosyal medya hesabında mevcut videolarına bir yenisini ekledi. Yeni videosunu özel jette seyahat ettiği sırada çeken Sarıgül, kredi kartlarının taksitinin kaldırıldığını iddia etti.

BU KREDİ KARTLARI OLMADAN YAŞAMINIZI GEÇİNDİREBİLİYOR MUSUNUZ?

Ekonomiyi eleştiren Sarıgül, "Kredi kartına taksiti kaldırdınız. Binlerce yurttaşımız kredi kartlarına taksit yaptırıyor. Soruyorum. Bu kredi kartları olmadan yaşamınızı geçindirebiliyor musunuz?" dedi.

DEZENFORMASYONLA MÜCADELE MERKEZİ'NDEN YALANLAMA

İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Sarıgül'ün de dile getirdiği kredi kartlarının taksitinin kaldırıldığı iddialarını yalanladı. Konuya ilişkin yazılı bir açıklamada bulunan Merkez, şu esaslara vurgu yaptı;

Almanya’nın 139 yıllık konserve ve reçel markası iflasını duyurdu! Almanya’nın 139 yıllık konserve ve reçel markası iflasını duyurdu!

"Bazı sosyal medya hesaplarında yer alan, 'Kredi kartına taksit kaldırıldı' iddiası doğru değildir. Hazine ve Maliye Bakanlığı veya ilgili kuruluşlar tarafından, kredi kartı kullanımlarında taksit uygulamasının kaldırılmasına ilişkin hayata geçirilmiş herhangi bir düzenleme bulunmamaktadır. Kredi kartları konusunda doğru olmayan bilgiler üzerinden, piyasanın işleyişini bozabilecek mesnetsiz ve spekülatif açıklamalar yapıldığı tespit edilmiştir. Resmi kurum ve yetkililerin dışında yapılan açıklamalara itibar etmeyiniz."


 

Kaynak: HABER MERKEZİ