31 Mart 2024 Yerel Seçimleri bitse de bazı ünlü isimler oldukça konuşuldu. Serenay Sarıkaya’nın neden Adana Demirspor forması giydiği sorusu ise gündeme oturdu!

Sosyal medya kullanıcıları Adana Demirspor formasıyla oy kullanmaya giden Sarıkaya’ya ne giyse yakışır yorumları yapmanın yanı sıra; kombinin nedenini de merak etti. Bazı vatandaşlar ise kendisinin Adanalı olup olmadığını merak etti.

Türk film ve dizi oyuncusu olan Serenay Sarıkaya aslen nereli ve nerede doğdu sorularını cevapladık!

Serenay Sarikaya Aslen Nereli 4

Serenay Sarıkaya Aslen Nereli?

1 Temmuz 1992 doğumlu olan Serenay Sarıkaya, Ankara’da doğmuştur. Ümran Seyhan ve Mustafa Sarıkaya’nın kızları olan Sarıkaya, bir süre boyunca Antalya’da yaşamıştır.

7 yaşında annesi ile babası boşanmış ve babası başka bir evlilik yapmıştır. Daha sonrasında ise oyuncu olma isteği ile annesiyle birlikte İstanbul’a taşınmıştır.

Oy vermeye Adana Demirspor forması giyerek giden Serenay Sarıkaya Adanalı mı diye merak edilse de başarılı oyuncunun aslen Ankaralı olduğu bilinmektedir.

Serenay Sarıkaya doğum yeri neresi sorusuna ise Ankara cevabını verebiliriz. Bir zamanların meşhur dizisi olan Adanalı’da Oktay Kaynarca, Mehmet Akif Alakurt ve Selin Demiratar gibi ünlü oyuncularla başrolü paylaşan Sarıkaya’nın çoğu zaman bu sebeple de Adanalı olduğu düşünülmektedir.

Serenay Sarikaya Aslen Nereli 13

Serenay Sarıkaya Antalyalı Mı?

Çocukluk ve ergenlik dönemini Antalya’da yaşayarak geçiren Serenay Sarıkaya, Antalya Saime Salih Konca Lisesi’nde eğitim almıştır. Bu bilgi ise güzel oyuncu hakkında Serenay Sarıkaya aslen nereli sorusunu merak ettirmiştir.

Bunun cevabı ise Serenay Sarıkaya’nın babası nereli sorusunda yatmaktadır. Babası Mustafa Sarıkaya’nın Ankaralı olduğu bilindiği için Sarıkaya’nın da aslen Ankaralı olduğunu söyleyebiliriz.

Antalya ile ilişkisi ise küçüklüğünde ve lise yıllarında orada yaşamasından kaynaklanmaktadır.

Serenay Sarikaya Aslen Nereli 16

Serenay Sarıkaya Göçmen Mi?

Dünyaca ünlü modellere taş çıkaran fiziği ve güzelliğiyle uluslararası bir etki alanı olan Serenay Sarıkaya ne göçmeni diye merak ediliyor. Saçları ve yüz yapısıyla göçmenleri andırması sebebiyle ünlü oyuncunun ailesinin Türkiye’ye göçtüğü sanılmaktadır.

Serenay Sarıkaya’nın Adanalı’da hayat verdiği Sofia karakteri, yurt dışında büyümüş olduğu için Sarıkaya da aksanlı bir şekilde rol yapmaktadır. Bu sebeple de çoğu zaman yurt dışında okumuş ya da orada büyümüş olduğu düşünülmüştür. Fakat kendisi Türk ve aslen Ankaralı oyuncu, mankendir.

Serenay Sarikaya Aslen Nereli

Serenay Sarıkaya’nın Adana Demirspor Forması Giyme Nedeni

Serenay Sarıkaya aslen nereli sorusunun merak edilmesi ise oy kullanırken giydiği kombinine dayanıyor….

31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde oy kullanmak için mahallesindeki okula giden Serenay Sarıkaya, arkasında isminin yazdığı Adana Demirspor formasıyla dikkatleri çekti ve seçimin ilgi odağı olan ünlülerinden biri oldu.

Bu kombiniyle sosyal medyanın en çok konuşulan isimlerinden de biri oldu. Oy kullanırken basın mensuplarının görüntülediği Adanalı dizisiyle ünlü olan Serenay Sarıkaya’nın neden Adana Demirspor forması giydiği de merak konusu haline geldi.

Oyunu kullandıktan sonra basının sorularını da yanıtsız bırakmayan Sarıkaya, akıllardaki soruya da cevap verdi.

Serenay Sarıkaya’nın cevabı ise aşağıdaki gibidir:

 • ‘’Bunu (formayı) Aile’de bütün ekibe ismimizin yazılı olduğu şekilde hediye etmişlerdi. İlk defa bugün giydim.’’

Serenay Sarıkaya Kardeşi Var Mı?

Serenay Sarıkaya aslen nereli sorusunun ardından kardeşi olup olmadığı da araştırılan konulardan biridir. Annesi Ümran Seyhan ve babası Mustafa Sarıkaya çiftinin tek çocukları Sarıkaya’dır.

Serenay Sarıkaya Kaç Yaşında?

1 Temmuz 1992 doğumlu olan Serenay Sarıkaya, 31 yaşındadır. 2024’ün temmuz ayında ise 32 yaşına girecektir.

Serenay Sarikaya Aslen Nereli 7

Serenay Sarıkaya Nasıl Ünlü Oldu?

2006 yılında ‘Şaşkın’ filmiyle kameralar karşısına geçen Serenay Sarıkaya, tüm kariyerin başındayken şimdilerde ise dünyaca ünlü bir isim haline gelmiştir.

Döşemealtı'nda Menderes Dal koltuğunu çocuk başkana devretti Döşemealtı'nda Menderes Dal koltuğunu çocuk başkana devretti

Gittikçe büyüyüp güzelleşen ve oyunculuğunu geliştirmeye çabalayan Sarıkaya, ‘Plajda’ filmi ile yardımcı rolü kaparak sonrasında Sinan Çetin’in ‘Peri Masalı’ dizisinde oynamaya başladı. 2008 yılında ‘Limon Ağacı’ dizisinde ilk başrolünü oynamıştır.

2010 yılındaki Miss Turkey yarışmasında ikinci olarak ününe ün katmış ve Türkiye’yi Miss Universe yarışmasında temsil etmeye hak kazanmıştır.

Yeşim karakteriyle hafızalara kazındığı Lale Devri’nin ardından, yıllar geçse de konuşulacak olan bir diğer karakteri Medcezir dizisindeki Mira ile ününün zirvesine ulaşmıştır.

Uzun süre televizyon ekranlarından uzak kalmış ve dijital platform olan Puhutv’de ‘’Fi’’, Netflix’te ise ‘Şahmaran’’ adlı projeleriyle karşımıza çıkmıştır. Televizyona geri döndüğü ilk proje ise 2023 – 2024’te yayınlanan ve Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolü paylaştığı ‘’Aile’’ dizisidir.

Serenay Sarikaya 8

Serenay Sarıkaya Oynadığı Diziler ve Filmler

Serenay Sarıkaya 2006 yılından bu yana sinema ve televizyon dizilerinde etkin olarak yer almaktadır. Birçok karakteri ise akıllara kazınmıştır.

Serenay Sarıkaya’nın dizileri şu şekildedir:

 • (2008) Peri Masalı - Talya
 • (2008) Limon Ağacı – Peri
 • (2008 – 2010) Adanalı – Sofia Dikkaya
 • (2010 – 2013) Lale Devri – Yeşim Taşkıran
 • (2013) Yer Gök Aşk – Yeşim Ilgaz
 • (2013 – 2015) Medcezir – Mira Beylice
 • (2017 – 2018) Fi – Duru Durulay
 • (2023 – 2024) Şahmaran – Şahsu Demir
 • (2023 – 2024) Aile – Devin Akın
 • (2024) Kimler Geldi Kimler Geçti – Leyla Taylan

Serenay Sarıkaya aslen nereli sorusunun yanı sıra; ünlü ve başarılı isim hakkında diğer merak edilenleri de yanıtladık.

Serenay Sarikaya Aslen Nereli 6

Muhabir: Duygu Tekin