Ticari taksiler, korsana karşı yürütülen zaferi kazandı. Antalya Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan uzun zamandır korsan taşımacılığa karşı yürüttükleri savaşta büyük bir yol kat ettiklerini duyurdu. TBMM’den alınan karar ile artık korsan taşımacılığın önü kesilecek. 

KORSAN İLE MÜCADELENİN KAZANANI TİCARİ TAKSİLER OLDU 

Antalya Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, sosyal medya hesabından bir duyuru paylaştı. Paylaştığı bu duyuruda, “Korsan ile mücadele konusunda vatandaşımızın ve devletimizin karşı karşıya olduğu risk ve tehlikeleri anlatan çalışmalarımızı sunmuştuk. Alınan bu karar ile korsan ile mücadele konusunda emeklerimizin ve çalışmalarımızın meyvelerini almaya başlamış bulunmaktayız” şeklindeydi.

Antalya Taksi Esnafı 1

KORSAN TAKSİ VE TÜREVLERİNİN ÖNÜ KESİLECEK 

Korsan taşımacılığa karşı mücadele veren ticari taksiler, mücadeleyi kazandı. TBMM tarafından alınan karara göre başta korsan taksi uygulamaları olmak üzere internet üzerinden vatandaşı aldatan, yasal izni olmayan her türlü uygulamalar için mahkeme kararı beklenmeden bu sitelere erişim yasağı getirilecek. Böylece korsan taksi ve türevlerinin önün artık kesilmiş olacak.

Antalya Taksi Esnafı

BAŞKANIN SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI 

Başkan Alkan sosyal medya hesabından yatığı paylaşım ise şöyle:

Ekran Görüntüsü 2024 05 26 214432

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP