Cumhur İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tütüncü, Kemer'de vatandaşlarla bir araya geldi. Cumhur İttifakı'nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, "Bizimle ufukla, projelerde yarışamayanlar ve halkımıza, 5 yıl yan gelip yattıkları için söyleyecek sözü olmayanlar, bu sefer karşımıza çocuk bezleriyle, et, süt mamalarıyla, damacanayla çıkıyorlar." dedi.

"SÖYLEYECEK SÖZLERİ OLMAYANLAR..."

Tütüncü, büyükşehir belediyesinin, yapması gereken projelerle halkın karşısına çıktığını söyledi. Seçim dönemlerinde daima projelerin yarışması gerektiği anlayışına sahip olduklarının altını çizen Tütüncü, şöyle konuştu: "Maalesef bizimle ufukla, projelerde yarışamayanlar ve halkımıza, 5 yıl yan gelip yattıkları için söyleyecek sözü olmayanlar, bu sefer karşımıza çocuk bezleriyle, et, süt mamalarıyla, damacanayla çıkıyorlar. Allah aşkına bir belediye başkanının sorumluluğu o damacanalarla billboardlara mı çıkmaktır? Yani vatandaşını sağlıklı su için damacanaya mı yönlendirmektir, yoksa sağlıklı su içmek istiyorsanız evinizdeki musluğunuzu açın, oradaki musluktaki sudan alın ve kana kana için demek midir?" 

"İÇİLEBİLİR SU AKITACAĞIZ"

Tütüncü, geçmişte Antalya'nın çeşme suyunun içilebildiğini ancak şu anda bu suyun içilebilir nitelikte olmadığını ifade etti. Bir belediye başkanının vatandaşı damacanaya yönlendirmesinin mantıklı olmadığını belirten Tütüncü, şunları kaydetti: "Büyükşehir belediye başkanının damacanayla su tanıtımı yapması kelimenin tam anlamıyla bir akıl tutulmasıdır. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, ASAT'ın da başkanıdır. ASAT'ın başkanı olan bir belediye başkanının şehre musluklardan içilebilir su getirmesi gibi bir görevi vardır. Halk ondan onu bekler." Hakan Tütüncü, musluklardan içilebilir su akıtmayı hedeflediklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan ‘Antalya teleferik kazası’ açıklaması Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan ‘Antalya teleferik kazası’ açıklaması

"DOĞRU BİR YAKLAŞIM DEĞİL"

Türkiye'deki belediyelerin yüzde 50'sinin damacana ürettiğine, tüm belediyelerin de ihtiyaç sahiplerine çocuk bezi, mama, et, süt dağıttığına dikkati çeken Tütüncü, "15 yıldır ben de dağıttım ama bunlarla billboardlara çıkmanın doğru bir yaklaşım olmadığını düşünüyorum. Etle, sütle uğraşanları, çocuk beziyle kendisine PR yapmak isteyenleri, musluklardan temiz su akıtmak yerine halkı damacanaya yönlendirenleri, inanıyorum ki 31 Mart'ta sandıkta halkımız onları layık olduğu yarınlara yönlendirecekler." dedi.

Kaynak: AA