Kanal D’nin tanıtım fragmanı yayınlanan ve yaz sezonu için hazırlanan dizisi Yalan, izleyicileri anne-kız ilişkisinin odak noktası olduğu bir hikayeye sürüklüyor. Başrollerinde Aslıhan Güner ve Feyyaz Duman’ın yer aldığı dizide birbirinden yetenekli genç oyuncular da kadroya eşlik ediyor.

Yalan dizisi konusu ve oyuncularını merak edenler için anlattık!

Yalan Dizisi Konusu 8

Yalan Dizisi Konusu

Tanıtım fragmanın yayınlanmasıyla birlikte izleyicilerin sır dolu hayatlara tanıklık edeceği de kesinleşmiş oldu. Bu durum ise konuya dair merakı arttırdı.

‘’Abla, Hazal sana emanet’’ sözüyle başlayan fragmanda Aslıhan Güner’in canlandırdığı Melike karakterinin tutuklanarak cezaevine girmesine şahit oluyoruz. Dramatik sahnelerin bol olacağının vurgusunu yapan dizide esas olarak anne-kız ilişkisi ön planda olsa da yer yer romantizm ve kaosun da yer alacağını söyleyebiliriz.

Melike’nin hikayesini izleyeceğimiz Yalan dizisi konusu, kızı için 20 yıl hapiste yaşama tutunan bir annenin cezaevinden çıktığında büyük bir yalanla karşılaşmasını merkeze alıyor. Fragmanın verdiği ipuçlarına bakıldığında ise Melike’nin kızıyla birlikte büyük bir yalanın ortasında anlaması ile işler karıştığını söylemek mümkün hale geliyor.

Yalan dizisi konusuna değindik. Şimdi de beklentiyi yüksek tutan dizinin oyuncu kadrosuna göz atalım…

Yalan Dizisi Konusu 3

Yalan Dizi Oyuncuları

Yalan dizisi oyuncularıyla da merakla beklenen bir proje oldu. Aslıhan Güner, Yeşim Ceren Bozoğlu, Özge Borak gibi başarılı oyuncuları bir araya getiren kadroda yeni ve genç simalar da dikkatleri çekiyor.

Yalan dizisi oyuncu kadrosu şu şekildedir:

 • Aslıhan Güner
 • Feyyaz Duman
 • Eylül Tumbar
 • Yeşim Ceren Bozoğlu
 • Özge Borak
 • Emir Benderlioğlu
 • Serra Pirinç
 • Atakan Hoşgören
 • Renan Bilek
 • Kubilay Tunçer
 • Zeynep Eronat

Yalan Dizisi Konusu 2

Aslıhan Güner

17 Aralık 1987 İstanbul doğumlu olan Aslıhan Güner Kılıç’ın Barış Manço Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi geçmişi vardır. Ekran karşısına çıktığı ilk proje ise 2002 yılındaki Sırlar Dünyası’dır. Asi, Şefkat, Tepe, Diriliş Ertuğrul, Kuzey Yıldızı İlk Aşk gibi popüler dizilerde oynamıştır.

Şefkat Tepe dizisindeki rol arkadaşı olan Mert Kılıç ile birlikteliğini 9 Haziran 2013 yılında nikah masasına taşımıştır.

Yalan Dizisi Konusu 9

Feyyaz Duman

15 Haziran 1982 Mardin doğumlu olan Feyyaz Duman, İstanbul Teknik Ünversitesi’nde Halk Dansları Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından New York’A giderek oyunculuk eğitimi almış ve 5 sene New York’ta yaşamıştır.

Türkiye döndüğünde ilk olarak 2011 yılında ‘Fotoğraf’ ve ‘Büyük Adam Küçük Aşk’ filmlerinde oynayarak kariyerine adım atmıştır. En çok da Kadın dizisiyle yıldızı parlayan Feyyaz Duman, Yalan dizisinin de başrollerinden.

Yalan Dizisi Konusu 7

Eylül Tumbar

Netlix’te yayınlanan ‘Biz Kimden Kaçıyorduk Anne’ ve ‘Kendi Düşen Ağlamaz’ dizileri ile popülerliğini arttıran Eylül Tumbar, 19 Ağustos 2002 İzmir doğumludur. İzmir Ekonomi Üniversitesi Sinema ve Dijital Medya Bölümü’nden mezun olmuştur.

Yalan Dizisi Konusu 6

Atakan Hoşgören

5 Ağustos 1999 İstanbul doğumlu olan Hoşgören, Doğuş Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk hayatına çocuk yaşlarda başlayan isim, Yıldızlar Şahidim dizisi ile ilk dizi projesini yaptı. 4N1K serisindeki rolüyle birçok hayran edindi.

Yalan dizisi konusu ve oyuncularını açıkladık. Konunun gerçek hayatlara dokunup dokunmadığı da merak ediliyor.

Yalan Dizisi Uyarlama Mı? Gerçek Hikaye Mi?

Yalan dizisinin yönetmen koltuğunda Sipahi, Bir Deli Sevda, Eve Dönüş ve Kalbimdeki Deniz gibi dizilerin de yönetmenliğini yapan Hakan İnan oturuyor. Dizinin senaryosu ise Cem Akyoldaş ve Murat Boyacıoğlu tarafından kaleme alınıyor.

Senaristler tarafından net bir açıklama yapılmadığı için Yalan dizisi konusunun gerçek hikayeye dayanıp dayanmadığı bilinmemektedir.

Yalan Dizisi Konusu 4

Yalan Dizisi Ne Zaman Başlayacak?

Yalan dizisinin yayın tarihi henüz belli olmadı. Fakat tanıtım fragmanının yayınlanması ile birlikte dizi çok yakında ekrana gelecektir.

Yalan Dizisi Hangi Kanalda?

Yalan dizisi Kanal D ekranlarında her hafta belirlenen gün ve saatte izleyicisiyle buluşacak.

Yalan Dizisi Nerede Çekiliyor?

Yalan dizisi konusu itibariyle İstanbul’da geçmektedir. İstanbul’un Beşiktaş ve Galata gibi çeşitli semtlerinde çekilen dizi farklı arka planlar sunacak.

Muhabir: Duygu Tekin