Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesine yeni katılan ve itfaiye, zabıta ve tahsilat birimlerinde görev yapacak 159 memur için yemin töreni düzenlendi. Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi'nde törende 159 memur yemin ederek, göreve başladı.

Google'da dikkat çeken 23 Nisan değişimi Google'da dikkat çeken 23 Nisan değişimi

"KENDİMİZE GÜVENİYORUZ"

Törende konuşan İtfaiye Eri Semra Kanat da "Dünya'nın ve ülkemizin en güzel illerinden biri olan Muğla'da vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için itfaiye eri olarak çalışacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İtfaiyecilik bir erkek mesleği gibi gözükse de biz kadınlar bu meslekte de iddialıyız ve her konuda olduğu gibi itfaiyecilikte de kendimize güveniyoruz. Çünkü bizler, 'Dünyada her şey kadının eseridir' diyen Atatürk'ün evlatlarıyız" dedi.

"ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM"

Zabıta Memuru Mustafa Yolpak da "Zabıta memuru olarak Muğlamıza hizmet edecek olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Zabıta vatandaşlarla birebir ilgilenen, onları dinleyen, kanunların kendisine verdiği yetki ile kuralları uygulayan, şehrine hizmet eden görevlidir. Ben de zabıta memuru olarak bundan sonra elimden geleni yapacağım ve vatandaşlarımızın mutluluğu ve güvenliği için 7/24 çalışacağım" diye konuştu.

"KURUMUN İTİBARI EN YÜKSEĞE ÇIKACAK"

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de törendeki konuşmasında liyakat ve adalet vurgusu yapıp, Büyükşehir kurumsal yapısına katılan memurlar ve ailelerini tebrik etti. Başkan Gürün; "Bugün özellikle ailelerimiz için mutlu bir gün. Evlatlarınız bundan sonra Büyükşehir çatısı altında memur olarak görev yapacak. 2014 yılında kurulan Büyükşehir Belediyesi kurumsal yapı olarak kısa zamanda vatandaşlarımızın güvenini ve saygısını kazandı. Bu saygınlığı getiren hizmetlerimizle birlikte aile yapısı içerisinde çalışanlarımızdır. Bundan sonra da sizin evlatlarınız Büyükşehir ailemiz içerisinde Muğlamız için çalışacak ve gururla görevlerini yerine getirecek. Memur olarak atanan, yemin eden yeni personelimizin çalıştıkları kurumun itibarını daima en yükseğe çıkaracağına eminim ve sizlere güveniyorum. Umutlu, güzel günler sizlerin olsun" dedi.

Kaynak: DHA