Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine göre, TEM Otoyolu'nun Gümüşova-Kavacık kavşaklarındaki viyadüklerin genleşme derzi onarım çalışmaları nedeniyle 22.00-06.00 saatlerinde şerit daraltması yapılıyor.

TEM OTOYOLU'NA DİKKAT! 

TEM Otoyolunun Çerkezköy Kavşağı-Kınalı Kavşağı arasında 20.00-07:00) saatleri arasında üstyapı onarım ve yenileme çalışmaları nedeniyle Kuzey taşıma yolu (Edirne istikameti) trafiğe kapatılacak olup, ulaşım Güney Taşıma yolundan (İstanbul İstikameti) iki yönlü olarak (Gidiş geliş) olarak sağlanmaktadır.

DENİZLİ-KALE-MUĞLA YOLUNDA ÇALIŞMA VAR 

Denizli-Kale-Muğla yolunun 18-20.km.leri arasında Beyağaç Kavşağında yapım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekmektedir.

ANADOLU OTOYOLU'NDA ÜSTYAPI ONARIM ÇALIŞMASI 

Anadolu Otoyolunun Bolu (Doğu) Kavşağı -Yeniçağa Kavşağı arasında 11-13.km.leri arasında (Ankara istikameti) üstyapı onarım çalışması nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü (1 şerit İstanbul, 2 Şerit Ankara istikameti) şeklinde kontrollü olarak sağlanmaktadır.

AYDINCIK-SİLİFKE YOLUNDA ULAŞIM KONTROLLÜ SAĞLANIYOR

Aydıncık-Silifke yolunun 54-57.km.leri arasında (Taşucu-Boğsak Mevkiileri arası) yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

ORTAKÖY-BOZKIR-KESİKKÖPRÜ YOLUNDA ULAŞIM İKİ YÖNLÜ 

Ortaköy-Bozkır-Kesikköprü yolunun 0-6.km.leri arasında yol yapım çalışması olduğundan ulaşım iki yönlü sağlanmaktadır.

SAMSUN-ORDU YOLUNDA BAKIM ONARIM ÇALIŞMASI 

Samsun-Ordu yolunun Ünye Çevre yolu 6-8.km.leri arasında Yunus Emre Tünelinin Samsun istikameti, bakım onarım çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılmış olup, ulaşım diğer tüpten iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

HOPA-BORÇKA-ARTVİN YOLUNDA ULAŞIM KONTROLLÜ 

Hopa-Borçka-Artvin yolunun 1-16.km.leri arasında muhtelif kesimlerde yol yapım çalışması nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

ÇANAKKALE-ÇAN İSTİKAMETİNE DİKKAT 

Çanakkale-Çan yolunun 11-21.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanmaktadır.

ZONGULDAK-DEVREK-MENGEN YOLUNDA ULAŞIM İKİ YÖNLÜ 

Zonguldak-Devrek-Mengen yolunun 9-10.km.leri arasında yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü olarak sağlanmaktadır.

KONYA-ANTALYA İSTİKAMETİNE DİKKAT! 

Konya - Antalya yolunun 28-34 kilometreleri arası Demirkapı tüneli Konya istikameti yapım çalışması nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları gerekmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ