Adana Ceyhan’da emekliler çifte bayram yaşayacak. CHP’li Ceyhan Belediyesi bayram ikramiyelerinde artışa gitti. 

ÖZGÜR ÖZEL’İN TALİMATIYLA İKRAMİYE TUTARLARI YÜKSELTİLDİ

Ceyhan Belediyesi Toplantı Salonu'nda belediye tarafından ikramiye verilen emeklilerle bir araya gelen Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, ikramiyenin CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in talimatıyla 7 bin TL'ye çıkardıklarını açıkladı. 

EMEKLİ AYLIKLARI ASGARİ ÜCRETE TAMAMLANDI

Yerel seçimler öncesinde verdikleri sözü yerine getirdiklerini aktaran Başkan Aydar, "Ceyhan'da emeklilerin yanındayız demiştik. 5 Bin TL olan bayram ikramiyemizi 7 bin TL'ye çıkardık. Maaş olarak 10 bin TL alan tüm emeklilerimizin kazancını bu ay asgari ücrete tamamlayarak yanında olduk” dedi. 

HER BAYRAM ÇİFTE BAYRAM

5 yıl boyunca tüm bayramlarda Ceyhan Belediyesi olarak en düşük emekli maaşını asgari ücrete tamamlayacaklarını belirten Aydar, "Sosyal-demokrat belediyecilik açısından bunu çok önemsiyorum. Ne söz verdiysek hepsini tutmaya devam ediyoruz" ifadelerine yer verdi. Ceyhan Belediyesi tarafından Kurban Bayramı öncesi 2 bin 750 emekliye ikramiye verilecek.  

EMEKLİLER MEMNUN

Açıklanan 7 bin TL'lik ikramiyeden dolayı mutluluğunu ifade eden emeklilerden Mustafa Dere, "Çok memnun olduk, çok sevindik. Aldığımız ikramiye ile torunlarımızı da sevindireceğiz" dedi. Bir diğer emekli Veli Çoban ise, "Kadir başkan bize bu ikramiyeyi verdi. Onun sayesinde kurban keseceğiz. Allah ondan razı olsun" ifadelerini kullandı. 
                              
 

Kaynak: İHA