Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaklaşık birer saat arayla birbirine 300 metre uzaklıkta 2 turist boğularak hayatını kaybetti.

HASTANEYE KALDIRILDI, KURTARILAMADI 

İlk olay, Evrenseki Mahallesi'nde gerçekleşti. Tatilini geçirdiği otelin sahilinde denize giren Almanya uyruklu 74 yaşındaki Helmut Slfrad Hopfner, boğulma tehlikesi geçirdi. Sahil güvenlik ekipleri tarafından kıyıya çıkarılan ve bilinci kapalı olarak Manavgat'taki bir özel hastaneye kaldırılan Hopfner, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Alman turistin cansız bedeni, olay yerinde yapılan incelemelerin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

İKİNCİ ÖLÜME DE İNCELEME BAŞLATILDI 

İkinci olay ise Çolaklı Mahallesi'nde yaşandı. Tatil yaptığı otelin sahilinde denize giren 75 yaşındaki Slovenya vatandaşı Maria Bundzelova da yüzerken boğulma tehlikesi geçirdi. Sahile çıkarılan ve acilen hastaneye götürülen Bundzelova, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Slovenyalı turistin ölümüyle ilgili olarak cumhuriyet savcısı, adli tabip ve Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı OYİ Timi ekipleri tarafından inceleme başlatıldı ve cansız bedeni Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Kaynak: İHA