Antalya’nın Aksu ilçesinde yapılan yerel seçimlerinde bir ilk yaşandı. Aksu ilçesinin ilk ve tek kadın muhtarı olarak seçilen Teslime Döndü Yılmaz, bazı seçmenlerin 3 oy kullanması nedeniyle onlarca oyunun geçersiz sayıldığını açıkladı.

"AZ BİR FARKLA KAZANDIM"

Aksu’nun eski belediye başkanlarından Süleyman Yılmaz’ın kızı olan Teslime Yılmaz, bir ilki başardı. Aksu ilçesinin ilk ve tek kadın muhtarı olarak seçildiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Yılmaz, “Geçen dönem de muhtar adayı olmuştum ve çok az bir farkla kaybetmiştim. Bu dönem çok daha fazla çalıştım az bir farkla kazandım. 7 aday olarak seçime girdik. Güzel bir seçim süreci yaşadık. Desteklerini esirgemeyen mahalle sakinlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Secim Guvenligi 5

"İLK PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİ"

İlk projesini hemen hayata geçirdiğini kaydeden Yılmaz, “Muhtar evimiz yapılana kadar kendi ofisimi kurdum. İhtiyaç köşesi projesini yapmaya başladım. Elinde ihtiyaç fazlası eşyası kişilerden alıp, ihtiyacı olan kişilere aktarıyorum. Bu projemi geliştirerek devam edeceğim. Diğer hayata hızla geçirmeyi düşündüğüm projem, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs temin etmek istiyorum. Bununla ilgili detaylı çalışmalar yapacağım. Belediye başkanımıza da hayırlı olsun diyorum. Başkanımızın ve devlet kurumlarının kapısını aşındıracağım. Mahallem için güzel çalışmalar yapacağım” şeklinde konuştu. 

Secim Görevli Sandık Yerel Antalya

Alanya Belediyesi'ni yasa boğan ölüm! Motosiklet kazası geçirdi... Alanya Belediyesi'ni yasa boğan ölüm! Motosiklet kazası geçirdi...

1 SEÇMEN 3 OY KULLANDI 

Bazı seçmenlerin 3 oy kullanması nedeniyle onlarca oyunun geçersiz sayıldığını açıklayan Yılmaz , “Birçok oyum geçersiz sayıldı. Bunun nedeniyse oy kullanırken değerli büyüklerim zarfın içine benim pusulamdan birkaç tane bırakmışlar. ‘Biz sana iki, üç tane oy verdik’ dediler. Tabi onlar geçersiz sayıldı ama kıymetli teyzelerim fazla oy verdiklerini düşünmüşler. Böyle bir sevgi seli yaşadım. Aksu’da 35 mahallenin tek kadın muhtarı oldum. Diğer mahalle muhtarları beni tek tek arayarak tebrik ettiler. Bu beni çok mutlu etti” ifadelerine yer verdi. 

Kaynak: İHA