Antalya Milletvekili Kılıç'tan tasarruf tedbirlerine tepki! "Kemer sıkmaktan halkın beli kopacak" Antalya Milletvekili Kılıç'tan tasarruf tedbirlerine tepki! "Kemer sıkmaktan halkın beli kopacak"

Antalya Tünektepe Teleferik Tesisleri’nde yaşanan kaza sonrası ifadesine başvurulmak üzere adliyeye çağrılan CHP’li Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün tutuklanmasına yönelik tepkiler sürüyor. CHP İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, milletvekilleri, belediye başkanları ile ilçe başkanları ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında Antalya Adliyesi ve çevresi ‘adalet’ haykırışlarıyla inledi. 

ANTALYA’DA YER YERİNDEN OYNADI

31 Mart seçimlerinde Kepez Belediye Başkanı seçilen Mesut Kocagöz'ün, ifadesine başvurulmak üzere çağrıldığı Antalya Adliyesi'nde tutuklanmasının ardından Antalya'da yer yerinden oynadı. CHP İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, milletvekilleri, belediye başkanları ve ilçe başkanlarının ve vatandaşların katılımıyla Antalya Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Kamacı, demokrasiye sahip çıkmanın ve verilen oylara sahip çıkmanın önemine vurgu yaparken, "Demokrasiye sahip çık, verdiğin oylara sahip çık" dedi. 

BAŞARIR’DAN ‘HAKSIZ YERE TUTUKLANDI’ AÇIKLAMASI

Tutuklanma haberinin ardından Antalya'ya gelen CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, yaşanan olay ve sonrasındaki süreci anlattı. Çok acı bir olay yaşandığını belirten Başarır, haberi aldıktan sonra yaklaşık 26 saat boyunca kurtarma çalışmalarına katıldıklarını hatırlattı. Başarır, "Tek isteğimiz oradaki vatandaşlarımızın kurtarılmasıydı. Ancak dinlenmeden ifade almak için çağrılmış olmasına rağmen, altta ekip otosu aşağıda bekletiliyordu. Bilgi edinmek için çağırılan belediye başkanımız haksız bir şekilde tutuklandı” diye konuştu. 

I M G 7299

“HUKUKSUZLUĞA SON VERİN”

30 yıl sonra yüzde 50 ile seçilen Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'e karşı bir hazımsızlık olduğunu belirten Başarır, "Artık seçilen belediye başkanlarımıza mahkemeler, birilerinin baskısıyla karar vermesin. Değerli yargıçlara sesleniyorum, bu hukuksuzluğa son verin. Belediye başkanı seçilmiştir, onun yeri hapishane değil belediye binasıdır. CHP olarak gerekirse belediye, adliye, cezaevi önünde günlerce nöbet tutarız. Anlımızın akıyla kazanmış olduğumuz mazbatayı hukuksuz bir kararla teslim etmeyiz. Dosyayı okuyun, delillere bakın" dedi.

I M G 7298

Başarır, Antalya Adliyesi önündeki açıklamasının son bölümünde, "İstifadan sonra 3 kez bakım yapılmış. Mesut Başkanın ne imzası ne de sorumluluğu vardır. Sanayi Teknoloji Bakanlığı onay vermiştir. Hakkımızı, Antalya’nın Kepez halkının hakkını kimselere yedirmeyiz” ifadelerine yer verdi. 


 

Muhabir: BÜLENT ÖNER