Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan oda yönetimi ve taksi esnafıyla birlikte özelikle son birkaç aydır paylaşımlı taşımacılık adı altındaki Korsan taşımacılıkla mücadele için çalmadık kapı çıkmadık makam bırakmamıştı. Alkan son olarak Antalya milletvekillerinin de desteğini alarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’ nu ziyaret etti.

ANTALYA'NIN 'KORSAN' SORUNU BAKANLIĞA TAŞINDI

Alkan, Antalya Taşımacı Esnafının yaşadığı sorunları, paylaşımlı taşımacılığın hem sektöre, hem vatandaşın can ve mal güvenliğine hem de devlete verdiği zararları içeren çalışmalarını ve çözüm yollarına yönelik önerilerini T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na taşıdı. Beraberinde AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Ethem Taş, Kemal Çelik ve Atay Uslu ile birlikte 1 Mayıs Çarşamba günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’nu ziyaret eden Alkan ve yönetimi, korsan taşımacılıkla ilgili dosyayı Bakan Uraloğlu’na sundu.

Akdeniz'de 19 Mayıs coşkusu Akdeniz'de 19 Mayıs coşkusu

'KORSAN' SORUNUNA ÇÖZÜM BULUNACAK MI?

Başkan Alkan ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada “T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Abdulkadir Uraloğlu’nu, Antalya Vekillerimiz Sn. Mustafa Köse, Sn. Atay Uslu Sn. Kemal Çelik ve Sn. Av. İbrahim Ethem Taş ile birlikte ziyaret ederek, Taşımacı esnaflarımızın genel sıkıntıları, paylaşımlı yolcu taşımacılığı, kaçak yük taşımacılığı, haksız ve hukuka aykırı rekabetle devletimizi vergi kaybına uğratanlar ile vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlikeye atanlar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk ve çözüm önerilerimizi Antalya Vekillerimizle ile birlikte Sn. Bakanımıza aktardık ve Korsanla ilgili çalışmalarımızı içeren dosyayı kendilerine sunduk. Sayın Bakanımıza misafirperverliği ve ilgisinden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz. Ayrıca Antalya vekillerimizin bizlere zaman ayırıp taşımacı esnafımızın sıkıntılarını ve taleplerini Bakanımıza iletmeleri kıymetli ve değerliydi. Esnafımızın sesini duyurmak ve çözümler bulmak adına gösterdikleri İlgi ve destekleri için kendilerine teşekkürlerimi iletiyorum" dedi. 

Kaynak: Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası-Bülten