Antalya'da '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel Devlet Senfoni Orkestrası (ADSO), çocuklara özel konser programı düzenledi. Konserde çocuklar izleyici karşısına çıktı. Çocuklar, 'Fonikler Köyü' adlı eserle keyifli dakikalar yaşadı.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI'NA ÖZEL KONSER

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Aspendos Salonu'nda gerçekleşen '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel konserde şef Tolga Taviş'in yönettiği orkestra sahne alırken, Efdal Altun da anlatıcı olarak hem çocuk, hem yetişkin izleyicilerin karşısına çıktı.

ÇOCUKLARLA SOHBET EDİP ESPİRİ YAPTI

Konserin birinci bölümünde orkestra 'Fonikler Köyü' adlı eseri seslendirdi. Anlatıcı Efdal Altun çocukların bayramını kutladı, 23 Nisan'ın önemini anlattı. Altun, zaman zaman çocuklarla sohbet edip espriler yaptı. Altun, birçok enstrümandan oluşan senfoni orkestralarının özelliklerini de anlattı, çocukları senfoni konserlerini izlemeye davet etti. Bir kız çocuğu da sahneye çıkıp orkestrayı yönetti.

Yunanistan'da binlerce yıllık gizem! Bu dağa kadınlar alınmıyor Yunanistan'da binlerce yıllık gizem! Bu dağa kadınlar alınmıyor

ORKESTRA ALKIŞ YAĞMURUNA TUTULDU

Senfoni müziği ile keyifli dakikalar yaşayan çocuk ve yetişkin izleyiciler, orkestrayı alkış yağmuruna tuttu. Şef Tolga Taviş ile anlatımcı Efdal Altun'a çiçekle teşekkür edildi. Konserin ikinci bölümünde ise orkestra, şef Tolga Taviş'in 'Büyülü Orkestra' adlı eserini alkışlar eşliğinde yorumladı.

Kaynak: DHA