Antalya Büyükşehir Belediyesi, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün Antalya ve ilçelerinde verdiği kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı sonrasında fırtına, sabah saatleriyle beraber etkisini göstermeye başladı. Yağmur ve fırtınanın olduğu Antalya'da motorlu kuryelerin trafiğe çıkması yasaklandı mı? Detaylar bu haberde... 

ANTALYA VALİLİĞİ UYARI DA BULUNDU 

Antalya 20 Nisan cumartesi gününe kapalı bir hava ve fırtına ile uyandı. Sabahın ilk saatlerinde etkisini gösteren fırtına sonrası Antalya Valiliği meydana gelebilecek ağaç ve direk devrilmesi, hortum, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, toz savrulması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması çağrısında bulundu.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ TEYAKKUZA GEÇTİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ekipleri de olası bir sel baskınına karşın belediyeye bağlı itfaiye ekipleri başta olmak üzere, ASAT, Fen İşleri, Destek Hizmetleri, Zabıta, Park Bahçeler, Temizlik İşleri, Ulaşım, Sosyal Hizmetler gibi önemli birimler ile nöbetçi ekipler oluşturdu.

MOTORLU KURYELERE TRAFİĞE ÇIKABİLECEK Mİ?

Hava sıcaklığı 19 derece olarak ölçüldüğü Antalya’da rüzgârın hızı ise saatte 56 kilometreyi buldu. Bu havada motorlu kuryelerin trafiğe çıkıp çıkmayacağı ise merak konusu oldu. Rüzgârın hızı saatte 56 kilometreyi bulurken motorlu kuryelerin motorlar üzerinde dengelerini sağlamakta zorlanacakları için kazalar kaçınılmaz olacaktır. Antalya Valiliği şu anda motorlu kuryelerin fırtına nedeniyle trafiğe çıkmasının yasaklanmasına yönelik resmi açıklama yapmadı. 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP