Yeni yılda zam gelmeyen sektör kalmadı.  Ölmeye bile zam geldi. Mezar yapımı maliyetleri Antalya'da tepki çekti. 13 bin TL’yi aşan fiyatları gören vatandaşlar "yaşamak her geçen gün zorlaşırken artık ölmekte imkansız hale geldi" yorumlarında bulundu.

ÖLMEK BİLE ÇOK MALİYETLİ 

Hayat pahalılığı her geçen gün artıp alım gücü her geçen gün azaldığı bu dönemde artık ölmek de zor ve maliyetli. Cenazenize mezar taşı yaptırmak artık çok pahalı bir hal aldı. Vefat eden yakınlarınızı ziyarete gitmek istediğinizde, onlara layık bir mezar taşı yaptırmak istemeniz oldukça normal. Ancak sevdiklerinize mezar taşı yaptırmak istediğinizde en az 13 bin lirayı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Antalya Muratpaşa Çarşamba Pazarı’nda güncel sebze ve meyve fiyatları… (22.05.2024) Antalya Muratpaşa Çarşamba Pazarı’nda güncel sebze ve meyve fiyatları… (22.05.2024)

EN UCUZU ASGARİ ÜCRETİN YÜZDE 75'İ 

Sıradan mermer kaplı bir mezar alanı yaptırmak istediğiniz en ucuz malzemelerin ve işçiliğin kullanılmasının bedeli 13 bin liraya geliyor.  Daha gösterişli bir mezar alanı tercih ederseniz, bir sınırlama bulunmuyor. Kullanılan malzeme ve tasarımlar, usta işçiliği derken 100 bin liranın üstüne dahi çıkabileceğiniz tercihler size sunuluyor. Alacağınız mezar yerinin daha sonra kullanılmasını istiyorsanız lahit ve çoklu mezar yeri alımları gibi tercihler bulunuyor. Tercihlerinize göre fiyatlar değişkenlik gösteriyor.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ