İYİ Parti’den istifasıyla birlikte ne yapacağı merak konusu olan Antalya Bağımsız Milletvekili Aykut Kaya, yarın yapılacak olan TBMM Grup Toplantısında resmen Cumhuriyet Halk Partili olacak. Kaya’ya parti rozetini CHP Genel Başkanı Özgür Özel takacak. 

İSTİFASI TARTIŞMAS KONUSU OLDU!

İYİ Parti eski Antalya Milletvekili Aykut Kaya, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamayla partisinden istifa ettiğini duyurdu. İYİ Parti’den istifasıyla birlikte Antalya’da partilileri tarafından eleştiri yağmuruna tutulan Aykut Kaya, yarın TBMM’de CHP Grup Toplantısında resmen CHP’li olacak. Yarın resmen CHP’ye geçecek olan Aykut Kaya’ya ilk hoş geldin mesajını CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı yaptı. Kamacı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Aykut Kaya’ya partimize hoş geldiniz diyorum. Aykut Kaya partimize güç verecek.”

Nail Kamacı 1 Mart Açıklaması

ANTALYA’DA CHP’NİN MİLLETVEKİLİ SAYISI 5’E YÜKSELDİ

Aykut Kaya’nın istifasıyla İYİ Parti’nin sandalye sayısı 36’ya düştü. 14 Mayıs milletvekili seçimlerinde Antalya’da kontenjan milletvekili adayları ile birlikte 6 milletvekili kazanan Cumhuriyet Halk Partisi’nde iki milletvekili ittifak gereği kendi partilerine geçiş yaptı. Milletvekili sayısı Antalya’da 4’e düşen CHP’de bu sayı Aykut Kaya’nın geçişiyle birlikte 5’e yükseliyor. 

AYKUT KAYA PARTİSİNDEN NEDEN İSTİFA ETTİ?

Aykut Kaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, siyaseti millete hizmet, ülkeyi hak ettiği refah ve çağdaşlık seviyesine taşımak olarak gördüğünü belirtti. Milletin vekili olmayı gaye edindiğini dile getiren Kaya, şunları kaydetti:

"Özveriyle ve gayretle ülkemiz ve Antalya'mız için çalıştım ve çalışmaya devam edeceğim. Ancak büyük bir heyecan ve umutla dahil olduğum İYİ Partide, milletimize ve ülkemize hizmet etme koşullarının ortadan kalktığını üzülerek görmekteyim. Bu nedenle İYİ Parti üyeliğimden istifa etme kararı aldım. Bu karar şahsım için kolay olmamış ancak milletimize ve Antalya'mıza daha iyi hizmet edebilmek adına gerekli olduğunu düşündüğüm bir adımdır. Bugünden sonra da siyasete milletimizin menfaatlerini her şeyin üstünde tutarak devam edeceğim. Gelecek günlerde de ülkemiz ve milletimiz için daha güzel yarınlar inşa etmek adına azim ve kararlılıkla çalışacağımı belirtmek isterim."

Muhabir: BÜLENT ÖNER