Kurban Bayramına az bir süre kala bayram hazırlıkları da hızlandı. Antalya’da çarşı ve pazarlarda bayram yoğunluğu göze çarparken, berberlerde de bayram öncesi yoğunluk bekleniyor. Antalya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Yüksel Uzun, berberlerin bayram sabahına kadar hizmet vereceğini söyledi.

YOĞUN MESAİ

Antalya’da Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte müşteri yoğunluğu yaşayan esnafların başında gelen berber ve kuaförler, vatandaşların ihtiyacına cevap verebilmek için sabahın erken saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar mesai yapıyor. Kuaförlerde yoğunluk oluşturan kimi vatandaşlar son günlere tıraş olmayı tercih ederken, kimileri de işlerini son güne bırakmadan tıraşlarını oldu. Asıl yoğunluğun arife günü arttığını belirten kuaförler, daha kaliteli hizmet alınabilmesi için traşların son güne bırakılmaması çağrısında bulundu.

BERBER ESNAFININ YÜZÜ GÜLDÜ

16 Haziran’da başlayacak olan Kurban Bayramı öncesinde berber esnafı yoğun bir mesai gerçekleştiriyor. Antalya Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Yüksel Uzun, berber esnafının uzun mesai ile bu bayram öncesinde para kazanmak istediğini ifade etti. Uzun açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramda kuaförlerimizin açılış kapanış saatleri ustalarımızın inisiyatifinde. Yoğunluktan dolayı gece geç saatlere kadar açık olabilecekler. Buradan Antalyalı vatandaşlarımıza sesleniyorum. Saç sakal tıraşını arife gününe bırakmayın. Daha önceden saçınızı kestirin. Arife gününden önce sakalınızı kestirseniz hem kuaförlerde yoğunluk olmaz hem de kuaförünüz daha özen göstererek tıraşlarınızı yapar. Kalabalık olduğu zaman daha hızlı yapıyorlar. O zaman da tıraşlar özensiz oluyor.”

BERBERLERDE RANDEVU SİSTEMİ

Son bir haftadır randevulu olarak hizmet vererek yoğunluğa yetişmeye çalıştıklarını belirten berberler; “Son bir haftadır bayram yoğunluğu başladı. Randevulu bir şekilde müşterilerimizi çağırıyoruz. İnsanlar bayrama hazırlanmak istiyor, biz de elimizden geldiği kadar hazırlıyoruz. Müşteriler berbere randevulu bir şekilde giderlerse biz de müşterilerimize daha sağlıklı bir zaman ayırabiliriz. Bu yoğunluk bayram sabahı sabah ezanı okunana kadar devam eder” şeklinde görüş belirttiler.

Muhabir: BÜLENT ÖNER