Antalya’nın Kepez ilçesinde ot ve çalılık alanda başlayan yangının sıçradığı ev küle döndü. Evi yanan Tülay Pehlivan, ise olay yerinde sinir krizi geçirerek geriye bir şeylerinin kalmadığını söyledi.

OTLUK VE ÇALILIK ALANDA BAŞLAYAN YANGIN EVE SIÇRADI 

Yangın, saat 13.30 sıralarında Antalya’nın Kepez ilçesine bağlı  Duraliler Mahallesi 41612 sokak üzerinde yer alan ot çalılık alanda meydana geldi. Ot çalıların olduğu yerde dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbarla adrese çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Kurban Bayramı dolayısıyla trafiğin yoğun olmasından dolayı itfaiye ekipleri yangın yerine ulaşmakta güçlük çekti. 

EV KÜLE DÖNDÜ 

Adrese güç de olsa ulaşan itfaiye ekipleri yangını söndürmek için çalışmalara başlarken, alevler Tülay Pehlivan'a ait eve sıçradı. Eşi ve çocuklarıyla evde olan Pehlivan, alevleri görünce dışarı çıktı. İtfaiye ekipleri ot ve çalılık alanda başlayan, bir ev ile seraya sıçrayan yangını 1 saatlik çalışmayla söndürmeyi başardı. Bazı mahalle sakinlerinin hortumlarla yangını söndürmeye çalışması dikkat çekti. Ekipler yangının çıkışıyla ilgili inceleme başlattı.

Otluk Ve Çalılık Alanda Başlayan Yangın Evini Küle Çevirdi

‘GERİYE BİR ŞEY KALMADI’

Yangın esnasında evde olduklarını belirten Tülay Pehlivan, "Yangın yan tarafta başladı ve geldi, evin her tarafını sardı. Evimiz yandı. Geriye bir şey kalmadı. Hepimiz evin içindeydik, yangının geldiğini görünce dışarıya çıktık" dedi. Yangında eşyaları yanan Deniz Pehlivan ise "Şurada 200 bin TL'lik eşyam var. Hepsi yandı" dedi.


 

Kaynak: DHA