Yüksek sıcaklıklarla birlikte orman yangınlarının görüldüğü Antalya'da polis ekipleri, olası orman yangınına karşı hem mal hem can güvenliği adına uyarılarda bulunuyor. 

ANTALYA'DA POLİS EKİPLERİ UYARIDA BULUNDU 

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri vatandaşları orman yangınlarına karşı uyarılarda bulundu. Görevliler vatandaşların can ve mal emniyetinin korunması, halkın sorumluluk hissinin artırılması ve polislik hizmetlerinde çağdaş uygulamaların yaşama geçirilmesi amacıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

ORMAN YANGINLARINDA BİRLERCE CANLI HAYATINI KAYBEDİYOR 

Antalya'da yüksek hava sıcaklıklarıyla birlikte orman yangınları riski artıyor. Orman yangınlarıya birlikte binlerce hektar alanın yok olmasına, binlerce canlının da hayatını kaybetmesine neden olabiliyor. Ormanlık bölgeler ile tarım arazilerinde insan ve araç yoğunluğunun artması, kasten ya da kusurlu davranışlar nedeniyle orman yangınlarının meydana gelmemesi için vatandaşların duyarlılığını artırmak amacıyla, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Personeli ve ilgili kurum personeli Antalyalıları uyarılarda bulundu. 

"VAR OLAN ORMANLARIMIZI SAHİP ÇIKALIM" 

Antalya Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Piknik alanlarında yakılan ateşin söndürülmesi, Ormanlık alanlarda yangına sebebiyet verebilecek çöp, pet şişe, cam v.b atıkların bırakılmaması ve
Orman içerisinde ateş yakılmaması hususlarında bilgilendirme yapıldı. Unutmayın! Erken haber beraberinde yangına çabuk müdahaleyi getirir. Yangın anında vakit kaybetmeden 112 Acil Çağrı Merkezini arayın. Gelin ülkemizi felaketlere, çölleşmeye mahkum etmeyelim, var olan ormanlarımıza sahip çıkalım."

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN