Antalya’da okullar tatil mi? Öğrenci velileri bu sorunun cevabını merak ediyor… Antalya’da okullar tatil mi? Öğrenci velileri bu sorunun cevabını merak ediyor…

Sömestr ya da 15 tatil olarak da bilinen yarıyıl tatili devam ediyor. Öte yandan 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı yarıyıl tatilinin süresiyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Antalya’da öğrencileri heyecanlandıran bu gelişmenin ardından bakanlıktan her hangi bir açıklama yapılmadı.

HEYECANLA AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki 20 milyonu aşkın öğrenci, 19 Ocak Cuma günü karnelerini alarak 16 gün sürecek yarıyıl tatiline girmişti. Öğrenciler, öğrenci aileleri ve eğitimciler şimdi ise okulların yeniden açılacağı tarihe odaklandı. Sosyal medyada yer alan bazı iddialarda yarıyıl tatilinin uzatılacağı iddia edildi. Öğrencileri heyecanlandıran bu iddialar karşısında Milli Eğitim Bakanlığının açıklama yapması bekleniliyor.

ÖĞRENCİLER TATİLE DOYACAK

Bir sosyal medya hesabı "Öğrenciler tatile doyacak! 15 günlük tatil 1 aya uzatıldı" ifadelerini kullanarak, yarıyıl tatilinin iki haftadan bir aya çıkarıldığı iddiasını gündeme getirdi.

Paylaşımda bir internet haber sayfasının linkinin yer aldığı görülürken, herhangi bir resmi belgeye ya da açıklamaya yer verilmediği dikkat çekti. Bilindiği üzere öğrenciler her yıl düzenli olarak 15 günlük ara tatil yapıyorlar. Fakat bazı durumlarda bu ara tatil süresi 1 aya kadar uzayabiliyor. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı 07.07.2023 tarihinde yayımladığı çalışma takviminde 2023-2024 eğitim öğretim yılının tatil dönemlerini her sene olduğu gibi eğitim öğretim yılının başında paylaştı.

Yayımlanan takvime göre 2023-2024 eğitim öğretim döneminin yarıyıl tatili süresinde bir değişiklik yok. Daha önceki senelerde olduğu gibi bu sene de yarıyıl tatili 15 gün olarak belirlendi.

Muhabir: BÜLENT ÖNER