Aşırı sıcak hava ile mücadele eden Antalya’da dün bir anda etkili olan şiddetli yağmur ve fırtına hayatı felç etti. Önce şehrin üzerini siyah bulutlar kapladı ardından ise fırtına başladı. Bir süre sonra ise şiddetli yağmur etkili oldu. 

VATANDAŞLAR SIĞINAK NOKTA ARADI

Yağmura ve fırtınaya hazırlıksız yakalanan vatandaşlar zor anlar yaşadı. Yağmur dolayısı ile caddelerde trafik durma noktasına geldi. Yağmurdan kaçmak isteyen vatandaşlar otobüs duraklarına ve bina altlarına sığındı. Birçok vatandaşın sırılsıklam ıslandığı görüldü. 

FIRTINA ÇİFTÇİYİ VURDU!

Şehir merkezinde 30 dakika etkili olan yağmur ve fırtına yerini güneşli havaya bıraktı. Ardından ise fırtına etkisini Aksu ve Serik ilçelerinde gösterdi. Aksu ilçesinde Kundu, Kemerağzı, Güloluk mahalleleri başta olmak üzere bir çok mahallede seralarda maddi hasar meydana geldi. Çiftçiler yaralarını sarmak için çalışmalara sabah erken saatlerde başladı. Serik ilçesinde ise sahilde toz fırtınası etkili oldu. Fırtına dolayısı ile vatandaşlar zor anlar yaşadı. Antalya güne ise sıcak ve güneşli bir hava ile uyandı. Sıcak havaların önümüzdeki hafta ortasından itibaren daha da artacağı tahmin ediliyor. 

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ