Hakkari-Çukurca kara yolunda polis memuru olan eşi Cihat Yıldız ile birlikte seyir halindeyken elim bir trafik kazası sonucu vefat eden Şehit Çetin Deniz Ortaokulu Matematik Öğretmeni Ayşe Koç Yıldız’ın cenazesi, defnedilmek üzere memleketi Antalya’ya gözyaşları arasında uğurlandı.

EŞİ POLİS MEMURU İSE HALA YOĞUN BAKIMDA 

Hakkari’de 1 yıldır görev yapan Matematik Öğretmeni Ayşe Koç Yıldız, trafik kazasının ardından kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesinde doktorların tüm çabalarına rağmen yaşama tutunamazken, bir yıldır evli olduğu eşi polis memuru Cihat Yıldız’ın ise halen yoğun bakımda tedavisi sürüyor. Hakkari Devlet Hastanesindeki cenazenin teçhiz işlemlerinden sonra İl Millî Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü İdris Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Hamdullah Kara, milli eğitim yöneticileri, okulun yöneticileri, öğretmenin meslektaşları ve veliler, merhumenin tabutuna omuz verdiler.

"FEDAKAR Bİ ÖĞRETMENİMİZDİ"

İl Millî Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, cenazenin uğurlanması sırasında yaptığı konuşmada, “Acı haberi duyunca çok üzüldük. Karne dönemine ve bayram arifesine girerken bu acı haber, eğitim camiamızı çok sarstı. İlimizde görev yapan fedakâr bir öğretmenimizi kaybettik. Eğitim öğretim yılının sonuna buruk olarak giriyoruz. Öğrencilerimizle bir anne, bir abla gibi ilgilenip her anını öğrencileri için bir şeyler yapma gayreti içerisinde olan Ayşe öğretmenimiz için çok üzgünüz. Kelimelerin kifayetsiz kaldığı anları yaşıyoruz. Okul müdürümüzün refakatinde, cenazemizi baba evine uğurluyoruz. Takdiri ilahi. Merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Hakkari eğitim ailemize ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Şu an yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren merhumenin eşi Polis Memuru Cihat Yıldız’a da acil şifalar diliyorum. Umarım öğretmenimizin yaralı eşi, sağlığına tez zamanda kavuşur da teselli buluruz” dedi.

ANTALYA'YA UĞURLANDI 

Protokol üyeleri ve eğitimciler, İl Millî Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz’a başsağlığı dileyerek taziyelerini iletti. Ayşe öğretmenin cenazesi, karanfiller eşliğinde ve meslektaşlarının gözyaşları arasında baba ocağı olan Antalya’ya uğurlandı.Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik de, olayın başından beri çiftin durumuyla yakından ilgilenirken, Ayşe öğretmenin masasına ise çiçekler bırakılarak anma programı düzenlendi.

Kaynak: İHA