Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, son olarak Şahinbey Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde büyük başarı gösteren Manavgat Belediyesi güreş takımını Boğaz Otel'de ziyaret etti. Başkan Kara, güreş sezonunda üstün performans sergileyen sporculara ödüllerini takdim etti. Ödül töreninde belediye başkan yardımcıları ve Manavgat Belediyesi Yağlı Güreş Koordinatörü Abdullah Seçim de yer aldı.

BAŞPEHLİVAN OSMAN KAN'DA MANAVGAT'A TRANSFER OLDU 

Başkan Kara, Gaziantep Şahinbey Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde başpehlivan olan Ali Gürbüz'e Cumhuriyet altını takdim etti. Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde başaltı boyunda birinci, Şahinbey Güreşleri'nde ikinci olan Kemal Şahin'e tam altın verildi. Şahinbey Güreşleri'nde büyük ortada üçüncü olan İlker Durmuş'a yarım altın takdim edildi. Manavgat Güreşleri'nde tozkoparanda ikinci olan Mehmet Başkan Bozkurt'a yarım altın verildi. Ordu Gölköy Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan Serhat Gökmen'e Cumhuriyet altını sunuldu. Türk güreşinin önemli başpehlivanlarından Osman Kan, Manavgat Belediyespor Güreş Kulübü'ne transfer oldu. Başkan Kara, ödül töreninde başarı dileklerini iletti.

'GÜREŞ SEVGİSİ BANA BABAMDAN KALDI'

Manavgat halkının yağlı güreşi büyük bir tutkuyla sevdiği biliniyor. Ali Gürbüz, bu tutkunun kendisine de babasından kalan bir miras olduğunu belirtti.. Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara'nın da yağlı güreşe verdiği önemden bahseden Gürbüz, belediyenin sağladığı olanaklarla kendilerini desteklediğini ifade etti. Gaziantep Güreşleri'nde kazanmasıyla Manavgat Güreşleri'nin bir telafisi yaşandığını dile getiren Gürbüz, Yağlı Güreş Ligi'nde birinci sıraya yükselmenim mutluluğunu yaşadığını söyledi. Kırkpınar'da altın kemer kazanarak Manavgat halkına gurur yaşatmayı hedeflediklerini dilen getiren Gürbüz, “ Manavgat halkı güreşi çok seviyor. Bana bu sevgi babamdan kaldı” diye konuştu.

'SPORCULARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ'

Manavgat Belediye Başkanı Sayın Niyazi Nefi Kara, Manavgatlı sporcuları ziyaret ederek elde ettikleri başarılarla gurur duyduğunu ifade etti. Ziyaret sırasında konuşan Başkan Kara, sporcuların ilerleyen dönemde de aynı azim ve kararlılıkla yoluna devam edeceğine inandığını belirtti. Spora ve sporcuya her zaman destek verdiklerini vurgulayan Başkan Kara, güreşin milli bir değer olduğunu ve bu değerin yaşatılması için belediye olarak ellerinden gelen her türlü desteği sağladıklarını dile getirdi. Başkan Kara, bu başarıların Manavgat'ın spor alanındaki potansiyelini ve gücünü ortaya koyduğunu belirterek, sporcuların başarısından büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti.

SPORCULAR TEŞEKKÜR ETTİ 

Başkan Kara'nın ziyaretinden ve sporculara verdiği destekten dolayı memnuniyetlerini dile getiren güreşçiler, kendisine teşekkür ettiler. Manavgatlı sporcular, belediyenin sağladığı desteğin kendilerine güç ve motivasyon verdiğini belirterek, ilerleyen dönemde de Manavgat'ı en iyi şekilde temsil etmek için ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ